Instalacja Ubuntu Netbook Remix przez Wubi


(Le_mar) #1

Jak zainstalować przez wubi Ubuntu Karmelkowy Koliber Netbook Remix , mam wypaloną płytkę, ale tam nie ma wubi. Chodzi mi o tę wersję ponieważ mam internet komórkowy, a ta wersja wykrywa modem komórkowy.


(Łukasz14) #2

Le_mar , włóż płytkę do napędu i zbootuj z niej kompa.


(Le_mar) #3

OK, C Windows, D mam 40GB wolnego miejsca. Czy podczas instalacji nie zostaną usunięte zapisane tam pliki?

Dotarłem do ustalania ilości GB dla Ubuntu (4z6 kroków) wygląda to inaczej niż na obrazkach jakie widziałem w internecie, co będzie dalej. Czy 7GB wystarczy?


(roobal) #4

"Musi to na Rusi..."

Proponuję spróbować zrobić tak:

  • Pobrać normalne Ubuntu, żadne tam remiksy albo pobrać jedynie Wubi, z tym że system będzie instalowany z sieci.

(Le_mar) #5

O to brzmi zachęcająco :slight_smile:

Czy po tej komendzie pobrane zostanie nowe Ubuntu Remix, czy tylko doinstalowane odpowiednie składniki? Netbook Remix jest większe od "zwykłego" Ubuntu.

Jeszcze jedno miażdżące pytanko - jak tam się uruchamia konsolę :smiley:

-- Dodane 01 lut 2010, 00:06 --

Doszedłem do takiego etapu instalacji, czy jeśli będę kontynuował to czy moje dane na D ocaleją?

31012010002.th.jpg


(roobal) #6

Dlatego zmieniłem na terminal , bo konsola a terminal to dwie różne rzeczy - terminal emuluję konsolę ale widzę, że zdążyłeś zacytować zanim zmieniłem :slight_smile: Uruchom terminal w Programy > Akcesoria > Terminal. A do konsoli przełączasz się, wciskając kombinację klawiszy Ctrl+Alt+F1 do F6 od F7 działa już Xserver, czyli tryb graficzny :slight_smile: A to polecenie masz wykonać już po instalacji Wubi, czyli w zainstalowany systemie.

Ale Ty nie uruchomiłeś w ogóle Wubi, uruchomiłeś normalną instalację systemu bootowanego z płyty. Żeby zainstalować Wubi, musisz uruchomić najpierw Windowsa, włożyć płytę z Ubuntu do napędu CD/DVD, i na płycie uruchomić aplikację wubi.exe albo powinno się automatycznie uruchomić po włożeniu płyty do napędu (autoran) i zainstalować tak jakbyś instalował program w Windowsie. Skoro omyłkowo uruchamiałeś system z płyty to widocznie Wubi w Netbook Remix też może być.

Pozdrawiam!


(Le_mar) #7

Dzięki za odpowiedź.

Na tej płytce niestety nie ma wubi.exe. Na screenie widać że instalator widzi windowsowskie D jako po części zajętą i nazywa ją po swojemu /dev/sda5. Suwak można przesuwać i tym samym regulować wielkość dla Ubuntu. Moje pytanie jest takie, czy mogę kontynuować ten sposób instalacji bez obawy o dane na windowsowskim D .

Terminal znalazłem :slight_smile:

-- Dodane 02 lut 2010, 08:53 --

Zainstalowałem wubi, uruchomiłem, kazał włożyć pytkę i zainstalował Ubuntu. ok