Instalacja Ubuntu Netbook Remix przez Wubi

Jak zainstalować przez wubi Ubuntu Karmelkowy Koliber Netbook Remix , mam wypaloną płytkę, ale tam nie ma wubi. Chodzi mi o tę wersję ponieważ mam internet komórkowy, a ta wersja wykrywa modem komórkowy.

Le_mar , włóż płytkę do napędu i zbootuj z niej kompa.

OK, C Windows, D mam 40GB wolnego miejsca. Czy podczas instalacji nie zostaną usunięte zapisane tam pliki?

Dotarłem do ustalania ilości GB dla Ubuntu (4z6 kroków) wygląda to inaczej niż na obrazkach jakie widziałem w internecie, co będzie dalej. Czy 7GB wystarczy?

“Musi to na Rusi…”

Proponuję spróbować zrobić tak:

    1. Pobrać normalne Ubuntu, żadne tam remiksy albo pobrać jedynie Wubi, z tym że system będzie instalowany z sieci.

O to brzmi zachęcająco :slight_smile:

Czy po tej komendzie pobrane zostanie nowe Ubuntu Remix, czy tylko doinstalowane odpowiednie składniki? Netbook Remix jest większe od “zwykłego” Ubuntu.

Jeszcze jedno miażdżące pytanko - jak tam się uruchamia konsolę :smiley:

Dodane 01 lut 2010, 00:06

Doszedłem do takiego etapu instalacji, czy jeśli będę kontynuował to czy moje dane na D ocaleją?

31012010002.th.jpg

Dlatego zmieniłem na terminal , bo konsola a terminal to dwie różne rzeczy - terminal emuluję konsolę ale widzę, że zdążyłeś zacytować zanim zmieniłem :slight_smile: Uruchom terminal w Programy > Akcesoria > Terminal. A do konsoli przełączasz się, wciskając kombinację klawiszy Ctrl+Alt+F1 do F6 od F7 działa już Xserver, czyli tryb graficzny :slight_smile: A to polecenie masz wykonać już po instalacji Wubi, czyli w zainstalowany systemie.

Ale Ty nie uruchomiłeś w ogóle Wubi, uruchomiłeś normalną instalację systemu bootowanego z płyty. Żeby zainstalować Wubi, musisz uruchomić najpierw Windowsa, włożyć płytę z Ubuntu do napędu CD/DVD, i na płycie uruchomić aplikację wubi.exe albo powinno się automatycznie uruchomić po włożeniu płyty do napędu (autoran) i zainstalować tak jakbyś instalował program w Windowsie. Skoro omyłkowo uruchamiałeś system z płyty to widocznie Wubi w Netbook Remix też może być.

Pozdrawiam!

Dzięki za odpowiedź.

Na tej płytce niestety nie ma wubi.exe. Na screenie widać że instalator widzi windowsowskie D jako po części zajętą i nazywa ją po swojemu /dev/sda5. Suwak można przesuwać i tym samym regulować wielkość dla Ubuntu. Moje pytanie jest takie, czy mogę kontynuować ten sposób instalacji bez obawy o dane na windowsowskim D .

Terminal znalazłem :slight_smile:

Dodane 02 lut 2010, 08:53

Zainstalowałem wubi, uruchomiłem, kazał włożyć pytkę i zainstalował Ubuntu. ok