Instalacja ubuntu partycja

Witam

Ponieważ mój temat został zamknięty z powodu, że niby takowy jest… do tego dostałem linka co do wyboru dystro, a i tak wybrałem.

Ponieważ mam jedną pustą partycje G: 32Gb jak to się odbywa podczas instalacji będę mógł wybrać partycje która ma być podzielona i wuala i nie zepsuje windowsa?

Najlepiej to usuń całkowicie ta partycję i podczas instalacji wskażesz: użyj największej wolnej przestrzeni czy coś takiego.

Hah to prawie wszyscy radzą mi inaczej. Czy miałeś do czynenia z linuxem, wogule jak się kasuje partycje?

Może użytkownicy linuxa powiedzą?

Tak miałem doczynienia z Linuksem :slight_smile:

Windowsowy manager dysków chyba ma możliwość usuwania partycji.

Ma taką mozliwość, PPM na partycji i usuń dysk logiczny/usuń partycję

Co do tematu to najlepiej zrobić jak napisał przedmówca w instalatorze wybrać użycie największej wolnej przestrzeni, instalator utworzy sobie partycję / oraz swap. pozdro

No dobra to tak pewnie zrobie, ale on mi użyje całe wolne miejsce z usuniętej partycji?

Formatowanie bo ja nie widze takiej opcji z prawokliku.

Porchekarera , a może zerkniesz na tą demonstracje: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu zamiast zadawać na forum pytania na które odpowiadaliśmy już dziesiątki razy? Nikt by też sie nie pogniewał, jakbyś skorzystał z forumowej szukajki.

Witam.

No to już ostatni taki temat z podziałem partycji, oglądnołem demonstracje.

No więc tak mam partycje G: która ma 32,34Gb

I nie wiem jak ją podzielić.

Myślałem, żeby zabrać jej 15Gb Gparted-em opcja Resize/Move dalej nie zrozumiałem za dobrze w zakładce ostatniej Free Space Following (MB) mam wpisać 15360? i gotowe mam nieficjalnie partycje. O ile wystarczy te 15 gb

Potem zaznaczam tą partycje i klikam NEW to daje system plików: linux swap

W drugim okienku od góry New Size Mb 512. A w ostatnim polu wpisuje zero i OK

Teraz patrze i ma być 20 ale to się zrobi to tak linux swap ma mieć 512 mb

I 2 partycje 10gb ext3 i 5 gb.

I gitez.

Eh ale pomieszałem, dam jednak 20 gb

potem gdy sa punkty montowania w pierwszej rubryce lini zmieniam na / ma być system plików ext3 więc obojętne czy ma być te sdb3 czy sdb4?

I dalej już wiem.

Czyli wszystko dobrze mniej więcej wytłumaczyłem.

PS. nie edytowałem tylko kopiowałem z mojego tematu ze śmietnika :stuck_out_tongue_winking_eye:


Czy ta karta do łaczenia z netem będzie działała na ubuntu potrzebuje potwierdzenia w google nie znalazłem

Gigabyte GN-WPO1GS PCI WLAN cARD (TURBO)