Instalacja Ubuntu - problem z nośnikiem?

Witam.

Ściągnąłem Linuxa Ubuntu 10.04, zacząłem instalacje, wyskoczył mi błąd w stylu “nośnik uszkodzony” sprawdź, płytę, nagrywarkę.

Stwierdziłem że może to być wina wersji, cokolwiek.

Ściągnąłem więc wersje 9.10 - wypaliłem płytę uruchamiając poprzedniego Ubuntu 10.04 z drugiego napędu, a z pierwszego wypaliłem właśnie wersje 9. Instaluje: to samo, błąd nośnika. Zrobiłem wcześniej test płyty: wykryło mi 2 popsute pliki, a nagrywałem z prędkością 8x.

Mam pecha z płytkami? Wersjami? Czy po prostu jakieś pechowe wersje, nagrywarkę wykluczam, bo ostatnio nagrywałem coś i było okej.

Jakich płyt używasz? Na nie bym stawiał.

Myślę że nic dobrego…

Mam kwestie ostateczną, ściągam najnowszego Ubuntu 10.10 (odpalam system z płytki, bo mam 2 napędy) nagrywam Ubuntu 10.10 na płytkę z najniższą prędkością - instaluje. Jeżeli nagram płytkę odpalając system z płyty - to chyba nic nie zmienia?

Jeżeli to nie pomoże, wracam do Windowsa xd

Skombinuj sobie na spokojnie płytę DVD-RW, sprawdź sumę kontrolną md5 obrazu i nagrywaj. Tak - jak najbardziej da się nagrać płytę z poziomu uruchomionego systemu live-cd.

Nie działa, płyta samsunga, nagrywane na 4x.

Nie potrafię sprawdzać sum kontrolnych, aczkolwiek wiem o czym mowa ;]

Skończyły mi się pomysły, może wrócić do windowsa na chwilę, sprawdzę w nim sumy kontrolne i wypalić w środowisku windows instalkę Ubuntu?

Można i tak :slight_smile:

> > Klik < <

Nie no sekunda … niemożliwym jest, że powiedzmy cztery obrazy ISO z rzędu pobierane setki tysięcy razy przez innych są popsute. Poproś kumpla o nagranie obrazu iso na płytę RW. Co do samych płyt CD/DVD-RW - wiem, że zdania są podzielone. Ze swoich doświadczeń wiem, że płyta w 99% przypadków nagrywana jest poprawnie. Nagrywałem obrazy ISO, kopie zapasowe partycji (plik *.fsa), przywracałem system itp. Przyjrzyj się napędom, czy przypadkiem ich żywot nie dobiega końca. Kolejna sprawa - pobierz obraz z innego źródła - mogły wystąpić błędy przy samym pobieraniu (kwestia połączenia internetowego). Spróbuj pobrać obraz z torrenta.

Spróbuj zrobić bootowalnego pendraka (oczywiście płyta główna musi pozwolić na bootowanie z USB).

Opis ja zbudować Ubuntu bootowane z USB jest na stronie pobierania Ubuntu.

… a może lepiej zainstalować Ubuntu przez nośnik USB?

Dobra, chciałem wgrać Windowsa.

Pierwsza faza instalacji poszła okej, restart. Komunikat:

Błąd odczytu dysku

Naciśnij ctrl+alt+delete żeby uruchomić ponownie.

Zrobiłem partycje pod system z ntfs’a, wywaliłem partycje linuxowe, nie wiem o co chodzi.

Nagraj u kolegi płytę bo może nagrywarka szwankować twa.