Instalacja Ubuntu w WUBI

(lazlow87) #1

Chcę zainstalować Ubuntu lub Lubuntu przez WUBI przy Windowsie. Posiadam obraz systemów wersjach 12.04 i 14.04. Niestety przy uruchomieniu obrazu wyskakują tylko takie opcje:

44391532928617703207_thumb.jpg44689817513355070124_thumb.jpg

Chcę zainstalować koniecznie Ubuntu z obraz ponieważ mam za słabe łącze internetowe.

(bart86) #2

Masz na Linuksa osobna partycje lub wolne miejsce na dysku. Czemu płyty po prostu nie zbootujesz?

(Kamatori) #3

Nie instaluj Ubuntu z WUBI. Jest to narzędzie zbugowane i bardzo często powoduje problemy. Włóż płytkę/pendraka* z 14.04 -> zresetuj komputer -> wybierz w BIOSIE bootowanie z CD -> uruchom instalator i zainstaluj normalnym sposobem. Jak nie zaznaczysz ‘pobieraj aktualizacje w czasie instalacji’ to nic nie będzie ci dociągać. 

Do nagrania obrazu na pendraka polecam LILI Usb creator. 

(lazlow87) #4

Chcę na starszym laptopie wypróbować czy będzie dobrze chodził. Wtedy bym się zdecydował na normalną instalację. Laptop ma problem z napędem.

Możecie powiedzieć jak z płyty zaisntalować przez Wubi??

(bart86) #5

Ale czemu koniecznie przez wubi instalator i tak zresetuje laptopa i zainstaluje system z płyty różnica jest tylko taka że ustawienia ustalacji zrobisz z poziomu Windows na jedno wychodzi

(roobal) #6

Wygląda na to, że Wubi nie ma obrazu, z którego może wystartować. Uruchamiasz Wubi, Ubuntu z płyty czy może ISO zamontowane w wirtualnym napędzie?

Nie do końca, bo Wubi może pobrać lub skopiować obraz płyty na dysk i uruchamia instalator z obrazu ISO.

Jeśli masz niewystarczającą ilość pamięci na uruchomienie live cd, pobierz obraz alternate cd.

Tu masz obrazy alternate dla Lubuntu http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/14.04/release/

(muminek77) #7

Spróbuj uruchomić Wubi z takim parametrem: wubi.exe --force-wubi