Instalacja Ubuntu z pendrive, brak odpowiedniej opcji w BIOS

Witam

Chcę zainstalować Ubuntu z USB ale w biosie mam tylko

floppy internet adapter cdrom

w boot ordrer jest opcja usb hard drive ale nie wiem czy odczyta pena

laptop hpdv6000

pen cruzer edge 8gb

piszę z tel //w przyszłości proszę starać się używać polskiej pisowni, ewentualnie poprawiać swoje posty przy najbliższej okazji przeglądania forum z komputera.

roobal

Sprawdzałeś czy działa? Skoro masz tylko taką opcję, to powinna odczytać nie tylko HDD podłączony do USB, ale również inne urządzenia. Często ta opcja ma ogólnikową nazwę tylko.

Nie mam jak sprawdzic.Dzis pozycze lapka i nagram na pendrivie za pomoca universal usb instaler.O ile wyszuka usb.Tylko jak z ta instalacja?Format gwarantowany?A mozna zainstalowac z kaspersky rescue disk?

Co masz dokładnie na myśli? Jeśli masz jakiś inny system na dysku, możesz wydzielić wolną przestrzeń dla Ubuntu bez potrzeby formatowania całego dysku. Jeśli nie masz innego systemu lub chcesz go usunąć, to możesz sformatować dysk.

Mam viste ktora padla.Chcialbym ja usunac bez formata.

Jeśli chodzi Ci o formatowanie z poziomu Windowsa, to nie ma takiej potrzeby, wówczas przeznaczasz całą powierzchnię dysku dla Ubuntu, które podczas instalacji sformatuje dysk. Sformatować i tak będziesz musiał, bo Ubuntu nie działa na systemie plików Ntfs, więc nie da się zrobić instalacji nakładkowej, wiec jeśli masz jakieś ważne dane na dysku, skopiuj je na inny nośnik, ewentualnie wydziel wolne miejsce dla Ubuntu, zostaw partycję z Vistą i usuń ręcznie tylko pozostałości po Windowsie, a dane zostaw.

Partycje mozna utworzyc w czasie instalacji ? Martwi mnie jednak ten pen i bootowanie.

Tak, można.