Instalacja Ubuntu za pomocą Wubi - brak przycisku dalej

Witam!

Zdecydowałem się zainstalować Linuxa Ubuntu przez wubi. Wszystko poszło sprawnie aż do momentu uruchomienia systemu.

Działa dobrze, ale powitało mnie okno z instalacją “Import ustawień” Przycisk dalej jest cały czas szary. Dlaczego tak się dzieje :?:

Wyszłem z instalacji i włączył się normalnie. Kliknąłem zainstaluj,ale przeczytałem że system chce zainstalować GRUB.

Odznaczyłem i zainstalowało się ale po restarcie nie chciał się uruchomić. W związku z tym mam pytanie: czy instalacja GRUBa

zastąpi Windowsowy bootloader :?:

To chyba wszystko. Z góry dziękuje za pomoc. :mrgreen:

Tak zastąpi Windowsowy bootloader i będziesz mógł wybrać Windowsa lub Linuksa. Jak nie zainstalujesz GRUBa będziesz mógł uruchomić tylko Windowsa.

BTW Polecam normalną instalację.

A kiedy będę chciał odinstalować Ubuntu przez Windowsa to GRUB usunie się razem z nim?

PS.Normalnie bym zainstalował ale mam 1 partycje z Windowsem a szkoda mi danych.

Jesli zrobisz to umiejętnie (zainstalowanie normanlnie) to danych nie stracisz…

Co do odinstalowania Ubuntu (z GRUBEM lub bez) z Windowsa… nie próbowałem wubi…

Powstał temat o Wubi, szkoda że nie jest przyklejony:

viewtopic.php?f=14&t=232987

Wubi usunie GRUB-a.

Ok dzięki to lepiej nie ryzykuje. :mrgreen:

EDIT:

nr47 Czytałem ten temat, ale gdy wubi zakończy instalacje to po restarcie muszę ją dokończyć na Linuxie.

?

Post nr47 zrozumiałem jako że jak odinstalujesz Linuksa przez Windowsa to Grub też się usunie i zostanie Windowsowy bootloader… Więc o co Ci chodzi?

Tak, abym nie musiał używać fixmbr.

No więc nie będziesz musiał.

Wolałem się upewnić przed instalacją. Jeszcze pomyśle czy instalować czy nie. A czy wiesz czemu jak włączy mi się Ubuntu z instalacją To guzik “Dalej” jest szary i nie mogę nic zrobić :?:

Może trzeba coś wybrać i dopiero dalej jest aktywne?

Próbowałem wszystko, nic, albo 1 i nic.

Pokaż screena.

Prosze zdjęcia z mojej Nokii:

49baee8cd06f488dm.jpg

406ec43e3f0d6198m.jpg

b13c539a5eff9527m.jpg

Może to jakis bug? Jak to wersja testowa (8.04) to się nie dziw.

Może. Narazie dam sobie spokój jak wyjdzie stabilna to zainstaluje normalnie. Dzięki za pomoc :mrgreen: