Instalacja Ubuntu

Witam!

Ten temat był już poruszany na forum wiele razy, ale nie doszukałem się sytuacji podobnej do mojej. Otóż:

Posiadam 3 partycje:

C: Windows …50GB

D: Dokumenty i programy …100GB

H: Śmietnik (czyli rożne takie skupisko tymczasowych plików) …200GB

Wolnego miejsca (nie używanego, bez partycji ) zostało mi 115GB

Rozumiem, że w takim razie nie muszę zmniejszać innej partycji, żeby stworzyć nową na Ubuntu, tylko mogę się posłużyć tą pamięcią niewykorzystaną?

Zatem po kolei:

  1. Odpalam płytkę (straszna lipa w ogóle mysz mi nie chodzi, muszę się poruszać klawiaturą…).

  2. Włączam instalatora.

  3. Menu partycji: Co teraz?

  4. Reszta…

Proszę o pomoc w punkcie trzecim :slight_smile:

Pozdrawiam, Jacek

Jak się nie mogłeś doszukać sytuacji podobnej do twojej?

Jest ona poruszana w co drugim temacie dotyczącym instalacji ubuntu.

Kwestia zrobienia odpowiednich partycji, ustawienia punktów montowania i tyle.

Tak, ale lipa, bo wszyscy muszą zmniejszać partycję z Windowsem, żeby wkleić gdzieś jeszcze jedną na Ubuntu, a ja mogę od razu tworzyć tyle partycji ile chcę. Nie lubię ryzykować…

No więc masz się o wiele łatwiej, w czym problem? Tak, najrozsądniej użyć niesformatowanej przestrzeni dyskowej.

W gruncie rzeczy, kiedy CI wszyscy inni już zmniejszyli partycje z Windows, dostali wolną przestrzeń i doszli do sytuacji w której jesteś ty. A jak partycjonować zostało powiedziane już naprawdę bardzo bardzo dużo razy. Poszukaj innych tematów (i przeczytaj co robili ci wszyscy inni kiedy już zmniejszyli partycje z Windows)

Dziękuję, zainstalowałem Ubuntu. NA etapie menedżera partycji wybrałem po prostu opcje Przewodnik - użyj wolnej pustej przestrzeni.

Pozdrawiam, Jacek