Instalacja Ubuntu

Nie wiem co to za przełączka ale pewnie przez to :slight_smile: Bo twoj problem jest po prostu niemożliwy :smiley: Spróbuj z jakims innym distro, moze sie uda. Albo pytaj jeszcze na forum ubuntu.

Bardzo mało prawdopodobne. Nie tu bym szukał przyczyny

Co znaczy “nie mogęwejść”?. W jaki sposób próbowałeś wyedytowaćten plik?

Bo cały system zainstalowł siędobrze, tylko, tak jak mówiłem, podczas instalacji zostały źle dobrane parametry odświeżania monitora. Zmieić to można właśnie w tym pliku.

Pewnie źle to robilem :stuck_out_tongue: Jak wladowywal sie system (kolorowe paski) naciskalem ctrl+alt+F1 i tam podawalem login i haslo i potem probowalem wpisac tą komende, nazwe pliku… :roll: :mrgreen:

No to jednak nie posłuchałeś moich wcześniejszych rad i nie poczytałeś o podstawach Linuksa. Twoja strata.

podając login i pass rota wpisz

sudo pico /etc/X11/xorg.conf

lub

pico /etc/X11/xorg.conf

i edytuj plik :slight_smile:

A jednak to byla wina zlączki :smiley: Po odłączeniu wszystko jest ok :stuck_out_tongue: A teraz mam pytanie, bo chce odtworzyc plyte neostrady i za cho**** nie moge :? Jak przelączyć sie na administratora?? Probowalem ctrl+alt+F1 i dalem komente su i prosilo o haslo to podalem to co dawalem na początku, ale przykro mu bylo czy cos takiego :smiley: :roll: Co teraz?

Bażant , widzę że naprawdę uparty jesteś. Zajrzyj w koncu do tego podręcznika Ubuntu. Tam to wszystko jest wyjaśnione i przestań zawracać nam tutaj d…pe takimi banalnymi problemami.

Jeszcze raz powtórzę: tak wszystko to jest opisane.

Gdzie? Czytalem w pomocy ubutnu i g… sie dowiedzialem, podaj mi chociaz konkretna strone, bo ja takowej znalezc nie moge :evil:

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 19:44

A kto Ci kaze odpowiadac? :roll: :x

Jakbyś przeczytał go ZE ZROZUMIENIEM, to wiedziałbyś, że w Ubuntu konto roota jest zablokowane i wszystko załatwia się poprzez sudo. Radzęprzeczytaćto jeszcze raz.

Bażant nie naduzywaj czyjejs życzliwości…Zachowujesz sie załosnie, idz na jakies forum dla spamerów i tam sie popisuj. :evil:

a moze brak sterownikow do karty graficznej??

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 13:31

konto root w ubuntu mozna odblokowac.