Instalacja urzadzenia wyjsciowego i wejsciowego audio

cześc wszystkim.mam problem.czy ktoś wie jak zainstalowac urządzenia audio wyjsciowe i wejsciowe w systemie vista? bardzo prosze o jakieś rady bo nie moge słuchać żadnej muzyki i rozmawiać przez skaypa.wiem ze głosniki nie sa wyciszone poprostu nie ma ich, bo zostały usunięte przez kogoś kto nie umiał tego robic.na mixerze głosnosci widnieje wpis: brak zainstalowanego urzadzenia wyjsciowego audio.ppppppprosze o jakąs podpowiedz.

Sterowniki od dźwięku masz wgrane

nie wiem a gdzie to sprawdzić?

Mój komputer-zarządzaj-menadżer urządzeń-kontrolery dźwięku wideo i gier.

wchodze w głośniki i mi pisze ze: system windows odnalazł oprogramowanie sterownika ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go .kod 10. co z tym mam zrobić?

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami to poszukaj tam realtek to jest od dźwięku.Lub podaj model płyty głównej to poszukam Ci sterowników.

sorki ze tak długo cię męcze.płytki nie znalazłam . a jaką płytę glówną mam to nie wiem. podam ci model komputera i pare danych: HP G60-119EM, notebook pc, processor T3400(2.16ghz), 250 GB (5400RPM), windows vista -home premium(32-bit). nie wiem czy o to ci chodzi.jak nie znajdziesz to wielkie dzięki .

Masz link http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3840983.

zainstalowałam ale nadal mam ten sam problem. wybiore się z komputerem do informatyka.tobie bardzo dziekuje za pomoc i czas.czesc