Instalacja Visty a późniejsze dokupienie pamięci RAM

Witam. Kilka dni temu zakupiłam Vistę Business z uwagi na to że mam nielegalnego XP chcę jak najszybciej zainstalować Vistę. Mój komputer to raczej już złom jak na Vistę ale z uwagi na korzystanie tylko z Office 2007 i Internetu myślę że nie ma na co narzekać i Vista będzie ok. Moje podzespoły to Athlon XP 1700+ (1440 MHz), 512 MB RAM, dysk 500GB. I tu właśnie mam problem. Żeby co nieco ożywić Vistę chcę sprzedać kość 512 MB DDR 266 MHz PC2100 Kingston i zamiast niej kupić 1024MHz (tylko tyle mogę maksymalnie do swojej płyty włożyć). I pytanie do Was. Czy jeśli zainstaluję teraz Vistę na tych 512 MB i wymienię po tygodniu/dwóch na 1024 MB RAM czy nie będzie jakiś problemów/błędów z tym powstałych że nie wykryje itp. Może lepiej wstrzymać się z instalacją i poczekać aż zakupię kość 1GB?

Ja bym na twoim miejscu odpuścił sobie to vistę. Po instalacji będzie ci komp strasznie mulił nawet ram si nie pomoże za słaby masz procek i giga ramu na vistę to trochę mało.Mam vistę to trochę wiem o jej wymaganiach.

Wgraj ten programik on ci wszystko powie

Windows Vista Upgrade Advisor 1.0.0.918 PL

link - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 0.0.918+PL

kolego dokup tą pamięć tylko mało do dobrej pracy zostań przy XP

Poczytać tu

http://pclab.pl/art5696.html

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … lr=lang_pl

O ile się nie mylę mając viste buisness lub ultimate można całkiem legalnie zrobić downgrade do xp???

brat miał vistę na procu athlon 1700 1.4ghz 512ram i mx4 i bez zacinek działało

Tak czytałem kiedyś o tym w Next i faktycznie działa trzeba tylko posiadać nośnik z Windows XP (dopuszczają uzycie pożyczonego) Tylko że aktywacje musisz przeprowadzić telefonicznie po krótkiej rozmowie z konsultantem uzyskasz Twój indywidualny nr seryjny produktu i na tym nowo otrzymanym numerze (nie od znajomego!!) Aktywujesz produkt.

Mam do Was prośbę. Nie chcę wracać do XP więc pozostaje przy pytaniu które mnie nurtuje z tą pamięcią RAM. Czy ktoś się do tego ustosunkuje bez pisania że przejdź na XP bo to bo tamto. Koniec Off-topic nt. XP!

Jeśli chcesz skończyć z xp musisz skończyć z tak słabym sprzętem i zaopatrzyć się w lepszy procesor (athlon, phenom, core2duo lub core2quad), płytę główną i dla własnej szerokopojętej wygody użytkowania visty conajmniej 2GB ramu ddr2 667MHz lub szybszy. Na Twoim kompie nie radzę instalować visty, będziesz więcej się denerwować niż cieszyć się z niej.

Ale poczytać ci się też nie chce masz internet i sam się możesz dowiedzieć a decyzja i tak zależy od ciebie ja na tym sprzęcie działać nie będę znajomy ma 512 MB ramu i ma Viste na laptopie ,

A ja w moim laptopie mam

procesor: Intel Core 2 Duo P8400 2,26 ghz

* pamięć: 4096 MB DDR 3

* dysk: 320 GB

* karta graficzna: geforce 9600GT 512 MB GDDR 3

i w mojej Viście i nie mam problemów z muleniem . podałem ci program wgraj a sam się dowiesz. Koledzy mają rację że radzą ci zostać przy XP . To tak jak ktoś ma Syrenę a wszystkim mówi że posiada Mercedesa.Pojedziesz ale jaka różnica jaki komfort pracy.

Nie wiem czy chciałeś się pochwalić czy co ale trudno żeby tu vista muliła. Jeżeli miała być to juz vista na twojim pc mówię do: groldominika to już tylko Home Basic. Żeby płynność była w miare.

Nikt się nie chwali tylko tak się uparł na tą Viste że napisałem kiedy będzie z niej zadowolony bo nic do niego nie dociera

możesz spokojnie instalować, potem dołożyć pamięci, wszystko będzie ok.

Na tym sprzęcoe pdpuść sobie lepiej Viste, dobrze Ci radze