Instalacja Visty a późniejsze dokupienie pamięci RAM

(Groldominika) #1

Witam. Kilka dni temu zakupiłam Vistę Business z uwagi na to że mam nielegalnego XP chcę jak najszybciej zainstalować Vistę. Mój komputer to raczej już złom jak na Vistę ale z uwagi na korzystanie tylko z Office 2007 i Internetu myślę że nie ma na co narzekać i Vista będzie ok. Moje podzespoły to Athlon XP 1700+ (1440 MHz), 512 MB RAM, dysk 500GB. I tu właśnie mam problem. Żeby co nieco ożywić Vistę chcę sprzedać kość 512 MB DDR 266 MHz PC2100 Kingston i zamiast niej kupić 1024MHz (tylko tyle mogę maksymalnie do swojej płyty włożyć). I pytanie do Was. Czy jeśli zainstaluję teraz Vistę na tych 512 MB i wymienię po tygodniu/dwóch na 1024 MB RAM czy nie będzie jakiś problemów/błędów z tym powstałych że nie wykryje itp. Może lepiej wstrzymać się z instalacją i poczekać aż zakupię kość 1GB?

(Marius142) #2

Ja bym na twoim miejscu odpuścił sobie to vistę. Po instalacji będzie ci komp strasznie mulił nawet ram si nie pomoże za słaby masz procek i giga ramu na vistę to trochę mało.Mam vistę to trochę wiem o jej wymaganiach.

(Mirekgw) #3

Wgraj ten programik on ci wszystko powie

Windows Vista Upgrade Advisor 1.0.0.918 PL

link - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 0.0.918+PL

kolego dokup tą pamięć tylko mało do dobrej pracy zostań przy XP

Poczytać tu

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... lr=lang_pl

(P Slesinski) #4

O ile się nie mylę mając viste buisness lub ultimate można całkiem legalnie zrobić downgrade do xp???

(Wiktor 1996 96) #5

brat miał vistę na procu athlon 1700 1.4ghz 512ram i mx4 i bez zacinek działało

(Adax22) #6

Tak czytałem kiedyś o tym w Next i faktycznie działa trzeba tylko posiadać nośnik z Windows XP (dopuszczają uzycie pożyczonego) Tylko że aktywacje musisz przeprowadzić telefonicznie po krótkiej rozmowie z konsultantem uzyskasz Twój indywidualny nr seryjny produktu i na tym nowo otrzymanym numerze (nie od znajomego!!) Aktywujesz produkt.

(Groldominika) #7

Mam do Was prośbę. Nie chcę wracać do XP więc pozostaje przy pytaniu które mnie nurtuje z tą pamięcią RAM. Czy ktoś się do tego ustosunkuje bez pisania że przejdź na XP bo to bo tamto. Koniec Off-topic nt. XP!

(Spectatorx) #8

Jeśli chcesz skończyć z xp musisz skończyć z tak słabym sprzętem i zaopatrzyć się w lepszy procesor (athlon, phenom, core2duo lub core2quad), płytę główną i dla własnej szerokopojętej wygody użytkowania visty conajmniej 2GB ramu ddr2 667MHz lub szybszy. Na Twoim kompie nie radzę instalować visty, będziesz więcej się denerwować niż cieszyć się z niej.

(Mirekgw) #9

Ale poczytać ci się też nie chce masz internet i sam się możesz dowiedzieć a decyzja i tak zależy od ciebie ja na tym sprzęcie działać nie będę znajomy ma 512 MB ramu i ma Viste na laptopie ,

A ja w moim laptopie mam

procesor: Intel Core 2 Duo P8400 2,26 ghz

* pamięć: 4096 MB DDR 3

* dysk: 320 GB

* karta graficzna: geforce 9600GT 512 MB GDDR 3

i w mojej Viście i nie mam problemów z muleniem . podałem ci program wgraj a sam się dowiesz. Koledzy mają rację że radzą ci zostać przy XP . To tak jak ktoś ma Syrenę a wszystkim mówi że posiada Mercedesa.Pojedziesz ale jaka różnica jaki komfort pracy.

(Silver9999) #10

Nie wiem czy chciałeś się pochwalić czy co ale trudno żeby tu vista muliła. Jeżeli miała być to juz vista na twojim pc mówię do: groldominika to już tylko Home Basic. Żeby płynność była w miare.

(Mirekgw) #11

Nikt się nie chwali tylko tak się uparł na tą Viste że napisałem kiedy będzie z niej zadowolony bo nic do niego nie dociera

(xomo_pl) #12

możesz spokojnie instalować, potem dołożyć pamięci, wszystko będzie ok.

(Dudus834) #13

Na tym sprzęcoe pdpuść sobie lepiej Viste, dobrze Ci radze