Instalacja Visty na kluczu OEM


(Maciej Oleksyk) #1

Witam, przedstawię mój problem. Mam lapka z recovery disciem, vista home premium pl. Dość często robię formata i mam dosyć odinstalowywania całego syfu dodanego od producenta jak i czyszczenia całego dysku (brak możliwości wyboru partycji). I teraz pytanie, chcę pożyczyć od znajomego oryginalną Vistę Ultimate i zainstalować używając klucza z naklejki licencyjnej. Zadziała to i system zostanie aktywowany? Wiem, że gdy użyje się klucza z wersji nie-oem podczas instalki Ultimata ten automatycznie na podstawie klucza zainstaluję odpowiednią wersję. W moim przypadku będzie tak samo? I ostatnie pytanie, czy mogę zainstalować tak jak napisałem wyżej czy muszę mieć czystą wersję oem (na naklejce licencyjnej mam "OEMAct")?


(system) #2

chłopie ultiamte a premium nie da się jak by się tak dało to by kupowali za 300 zł home premium a potem do ulimate masz tylko home premium i żadnej innej chyba że kupisz !


(Johny) #3

Zainstaluje się Premium,na każdym krążku jest Ultimate ograniczana do edycji,której wpiszesz klucz


(Wiktor 1996 96) #4

Każda vista ma w sobie wszystkie wersje od starter po ultimate.Więc jak wpiszesz klucz od home premium to zainstaluje się home premium a nie wyjdzie błąd że zły klucz.


(Marius142) #5

AreOO-czytaj ze zrozumieniem.

Animatter-tak możesz pożyczyć od kolegi to płytkie i normalnie zainstalować sobię vista home premium przy użyciu tego klucza co masz na lapku,pomimo tgo że on ma ultimate. Ja tak zrobiłem.W wersji OEM jest tak samo jak w Box.Płytka jest jedna tylko zależy od tego jaki się wpisze klucz taka wersja się zainstaluję.


(Maciej Oleksyk) #6

Dzięki bardzo za odpowiedzi, wszystko jasne już.