Instalacja visty na xp

i wreszcie stało się, przez przypadek stałem się właścicielem visty i postanowiłem zaryzykować i zainstalować ten system , mama w związku z tym pytanie ?

czy vista zainstaluje się jako update czy “od początku” i będę musiał instalować od początku wszystkie programy, czy 54 GB na partycje systemową wystarczą ?

na 100% wystarczy

a jak jest z tą instalacją ? czy będzie trzeba od początku instalować wszystkie programy ?

To zależy od wersji Visty, którą posiadasz. Możesz wybrać sobie przy instalacji “Uaktualnienie”, aby zachować pliki, ale to działa tylko, gdy migrujesz z XP Home na Vistę HP lub z XP Professional na Ultimate.

dokładnie to tak to wygląda:

7b38a1219d.JPG

migruję na vista x64 więc czeka mnie od początku instalacja wszystkiego

czy jest jakiś sposób, żeby zrobić to w miarę bezboleśnie ?

dao:

Dobrze myślisz jak instalujesz Vista x64 to nie możesz zrobić reinstalacji z XP x86. Nie można instalować systemu x64 na system x86 i na odwrót. Po za tym jak byś chciał zrobić Update to musisz mieć odpowiedni klucz w przeciwnym wypadku będzie dostępna tylko opcja czystej instalacji. A w czym problem poświęcić od 3 do 9 godzin ?

PS: Ja mam 62GB na systemów-ce ale 54 GB powinno spokojnie wystarczyć. I pamiętaj aby na partycjach było minimum 30% wolnego miejsca w przeciwnym wypadku będzie pogorszona wydajność dysku.

PS2: Pamiętaj też że do Visty musisz ściągnąć inne drivery niż do XP.