Instalacja visty na xp

Witam. Mam taki problem. Zainstalowałem na windowsa xp, viste, próbowałem zrobić boot menu programem EasyBCD. Menu sie tworzy ale przy wybieraniu xp wyskakuje mi jakiś komunikat o pliku NTLDR, przeczytałem na tym forum że na dysk D:/ ( u mnie na tym dysku znajduje się XP ) skopiować z płytki instalacyjne XP-ka ten właśnie plik i tam go wrzucic. Tak właśnie zrobiłem i teraz jak wybieram XP z boot menu to wyskakuje jakiś komunikat na samej górze ale nie sposób go przeczytać bo zbyt szybko znika, resetuje kompa i wraca do boot menu znowu. Próbowałem już różnych manewrów w EasyBCD ale to nic nie daje, więc postanowiłem poprosić o pomoc, może ktoś wie jak to zrobić. Dodam że wcześniej jak robiłem formata to nagrywałem najpierw viste później xp, instalowałem EasyBCD dodawałem viste do boot menu i wszystko grało, a teraz zrobiłem dograłem sobie viste do xp i zrobiła się jakaś lipa

Z góry dziękuje za każdą odp i poświecony na nią czas :wink:

Spróbuj tak:

Najpierw włóż do napędu płytę z XP i odpal konsolę odzyskiwania, zaloguj się do odpowiedniej instalacji - czyli do XP i wpisz:

fixmbr [enter]

fixboot [enter]

exit [enter]

Po tym powinien wstawać sam XP. Teraz umieść płytę z Vistą w napędzie i na początku instalacji wybierz “Napraw komputer” zamiast “zainstaluj teraz”. Jeśli pojawi się okienko z wyborem systemu do którego chcesz się “zalogować” wybierz Vistę. Potem wybierz “wiersz polecenia”. Tam wpisz:

bootrec.exe /fixmbr [enter]

bootrec.exe /fixboot [enter]

bootrec.exe /scanos [enter]

bootrec.exe /rebuildbcd [enter]

exit [enter]

Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy wszystko działa.

czyli nie kopiowac pliku NTLDR na dysk D:/ ani nie kombinowac nic na razie w EasyBCD tylko zrobic tak jak piszesz u gory i powinien wystartowac XP?

Dodane 11.10.2009 (N) 18:57

NTLDR is missing taki wyskakuje komunikat po zrobieniu operacji ktora opisalem wyzej. Nie uruchamia sie zaden system

Czyli wpisałeś te komendy, które podałem wyżej, czy twoja metoda na skopiowanie pliku dała taki efekt?

zainstalowalem jeszcze raz czysta viste. Nie istalowalem EasyBCD nie kopiowalem zadnych plikow na dysk D:/, wlozylem plytke XP wlaczeylem konsole i zrobilem tak jak mowisz.

I wszystko działa?

no wlasnie nie dziala, boot menu znika w ogole i wyskakuje komunikat “NTLDR is missing”

Spróbuj teraz użyć płyty z Vistą i wpisać tamte komendy.

hejka… nie dawno sam przerabiałem ten problem i rozwiązania są 2 pierwsze jest takie:

nie wiem byc moze tego nie zauważyłeś ale jak uruchamiasz program EASY BCD i wchodzisz w zarządzanie bootloaderem to masz tam taką opcje ADD ENTRY klikasz w to następnie i to jest WAŻNE na dole , na samym dole masz okienko w którym wybiera się litere partycji nie wiem czy kojażysz te akcje, bo jak pierw zaczniesz od okna wyboru systemu to to okienko z literą dysku automatycznie sie blokuje i nie można potem wybrać litery partycji. spróbuj jeszcze raz w ten sposób a jeżeli nie da rady to:

sposób nr2

sciągnij ze strony producenta ------>> http://neosmart.net/forums/showthread.php?t=642

najnowszego EASY BCD 2.0 który to oto wersja build64 najnowszy posiada juz w sobie potrzebne pliki NTLRD i sam je aplikuje tym własnie buildem naprawiłem swojego XP który leżał sobie na partycji D i też miałem ten sam problem co TY jest tylko jedno małe ale żeby pobrać ten build z tej strony trzeba się zarejestrować (angielski w minimalnym stopniu wymagany) na tej stronie. dodam że rejestracja jest prosta łatwa i przyjemna nie zajmuje zbyt wiele czasu i żadnych ukrytych kosztów…

polecam drugą metode działa na pewno

POWODZENIA

EDIT: nie musze chyba tego pisac że w pierwszej metodzie masz zacząć od zaznaczenia litery partycji a dopiero potem zaznaczyc który system itd… lecz jest jeszcze jedna akcja ta akcja to to że jak zainstalowałeś viste to partycja z vistą będzie oznaczona jako C a xp jako D, vista sama zmieni oznaczenia partycji