Instalacja Visty z "box" na komputerze z Vista preintalowana

Witam wszystkich. Mam nastepujacy problem.

Mam komputer Acer Aspire M3640 z preinstalowana Vista. Vista jest w jezyku hiszpanskim. Posiadam oruginalna polska Viste na plycie i chcialam ja sobie zaintalowac i przy okazji ustawic sobie wszystkie partycje po swojemu. Niestety chyba przeszkadza ta ukryta parycja instalacyjna. Po wlozeniu plyty z Vista polska pojawia mi sie komunikat o braku sterownikow do napedu CD. Myslam wiec o skasowaniu ukrytej partycji, ale nie udaje mi sie. Usilowalam to nawet zrobic za pomoca gparted, ale tu z kolie pojawia sie problem opisany w poscie:

viewtopic.php?f=14&t=269341

Czy ktos ma jakis pomysl. Z gory dziekuje. :slight_smile:

Nie potrzeba wgrywać polskiej Visty tylko pobierz polski pakiet językowy z tej strony

proszę działa na 100%

tylko dobierz dokładnie do swojej wersji pakiet językowy potrzebny też program o nazwie Vistalizator. który znajdziesz na tej stronie

instrukcja

http://www.froggie.sk/

Instrukcja instalacji nowego języka krok po kroku:

  1. Uruchom Vistalizator.

  2. Naciśnij przycisk Add language i wskaż wybrany przez siebie pakiet językowy.

  3. Naciśnij przycisk Open aby go otworzyć.

  4. Naciśnij przycisk Install, aby zainstalować pakiet językowy.

  5. Potwierdź Yes, aby zmienić wyświetlany język Vista.

  6. Potwierdź OK aby zrestartować system Vista.

  7. Nowy język jest zainstalowany i jest aktualizowany w rejestrze Windows.

  8. Wyjdź z programu naciskając OK.

10 minut i Vista jest po polsku

coś mi sie wydaje ze to nie jest do konca legalne zmiana jezyka w ten sposob. Viste mozna legalnie spolszyć tylko w wersji Ultimate.

Jezeli ma zakupiona legalna wersje polskiej Visty to uwazam ze dobrze jest go zainstalowac. Bedzie napewno 100% legalnie.

Jesli nie mozesz sobie poradzic z instalacja to moze warto skorzystac z pomocy technincznej producenta Acer Polska ?

Super! Wielki dzieki! :slight_smile:

Tak tylko dwie Visty spolszczyć da sie przez Windows Update reszcie zostaje ten sposób pakiety są legalne

Do Acera juz dzwonilam, uslyszalam tylko, ze nie zapewniaja takiego supportu. Chcialabym, zeby to bylo na 100% legalne. Najchetniej kupilabym komputer z czystym dyskiem, ale nie da sie. :-x

Myslalam wiec, ze mozna usunac Viste, tak robilo sie to w przypadku XP, no ale tez nie da sie. :-x

To kup sobie Vistę bizness lub Ultimate to będzie legalne. BiLL tylko tam przewidział spolszczenie jak chce ci się instalować system polski to proszę bardzo ja ze swoim laptopem kupionym w Anglii nie miałem takich skrupułów jak ty 10 - minut i miałem Vistę po polsku działa na 1000% pakiety językowe są legalne inaczej oryginały tylko mały programik o nazwie vistalizator pomaga ci zainstalować spolszczenie napisz do BILLA żeby to ograniczenie ściągnął chwała mądrym ludziom co wymyślili ten programik Vistalizator.Jeszcze raz napiszę spolszczenie jest legalne orginał od BILLA.

Jak przywracasz system do stanu fabrycznego na swoim laptopie to pierwszym oknem gdzie możesz wybrać coś to jest okno z językiem i sądze ze język polski powinien być na liście a na 100% język angielski będzue.

tak dla informacji program do odzyskiwania uruchamiania alt + F10(tak pamiętam)

Języka polskiego raczej nie bedzie. Moze warto dowiedziec sie u Acera jak usunąc partycje recovery, dopiero później instalowac Viste która zakupiłes. Myślę ze Acer powie ci jak usunąc recovery.

Ewentualnie sofrmatuj wszystkie partycje programem Gparted jest bezpłatny i bardzo dobry, po sfomratowaniu instaluj Viste tą którą zakupiłes w PL i będziesz miał napewno legalnie i po PL;) Pozdrawiam. Jak coś to pisz, będziemy myśleć dalej co z tym fantem zrobic.

Link do programu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.3.81ł