Instalacja Visty z eRecovery...acer problem :(

Witam.

Mam taki problem a mianowice posiadalem razem z nowym lapem windows Vista, zgralem na plytki obraz z eRecovery oraz sterowniki. Sformatowalem partycje systemowa i zainstalowalem windows xp. Na windows XP jednak nie dzialal mi net i pare innych rzeczy. Postanowilem wroic do Visty. I tu jest juz problem. Wrzucam plytke z vista z erocevery, kopiuje sie na koncu napisane bylo ze przywracanie systemu powiodlo sie. Klikam ok system sie restartuje, lecz przy bootowaniu OS (czyli systemu) widać tylko czarny ekran (z migającym punktem, ale brak jest ścieżki poleceń)…

o co moze chodzic?

prosze o pomoc:(

Ściągnij Vista recovery disk, wypal obraz ISO na CD, uruchom z płytki komputer i przywróć bootsektor Visty.

W wierszu poleceń wykonaj

bootrec /fixmbr

bootrec /fixboot

bootrec /rebuildbcd

a co to sa te bootsektory visty???

i skad moge sciagnac Vista recovery disk ??? Ja to juz nagrywalem wczesniej na 2 plyty dvd z erecovery…bootuje z tych plytek, niby wszytsko sie zgrywa, na koncu jest napisane ze przywracanie zakonczyla sie , komp sie restartuje…i stoi na czarnym tle z migajacym punktem od wiersza polecen …

Obszar na dysku, z którego są pobierane dane na temat dostępnych systemów, które wybierasz w BIOSIE… Bez tego nie uruchomisz żadnego… Więcej na - http://pl.wikipedia.org/wiki/Sektor_rozruchowy

to jest tak: system sie restartuje, jest logo acera, nastpenie pojawia sie czarny ekran z migajacym punktem (tta kreseczka od wiersa polecen) i stoi…dysk nie pracuje …

Z płytki recovery utworzonej za pomocą eRecovery od acera nie przywrócisz BCD Visty. Trzeba ściągnąć dysk ratunkowy.

http://neosmart.net/blog/2008/windows-v … -download/

PS. No chyba, że posiadasz oryginalny nośnik instalacyjny, to wtedy nie musisz niczego ściągać, tylko wystartuj komputer z tej płytki.

Dlaczego nie mozna?? To od czego sa te plytki z erecover. A chcialbym dodac jeszcze ze caly czas mam dostepna ta partycje ukryta z vista…to nie mozna z jej skorzystac ???

Można :wink: Tylko wcześniej upewnij się, że w biosie masz włączoną tą opcję (D2D Recovery = Enabled).

instalujac windows xp formatowalem tylko parycje C…partycji ukrytej nie ruszalem. To jak moge uruchomic proces przywracania lub nowej instalacji visty ???

mam w biosie wlaczone D2D Recovery = Enabled) wciskam w czasie logoa acera alt + f10 ale nic sie nie dzieje :(:frowning:

roofiii , a czy Ty potrafisz czytać instrukcje ? Masz ją dołączoną do laptopa więc w czym problem.

w instrukcji dolaczonej do mojego lapa nie bylo tego dokladnie opisanego …:(:frowning:

Tu znajdziesz rozwiązanie -> http://forum.purepc.pl/temat/laptopy-no … ry/217692/

Niestety konkretów nie pamiętam, ja swoją partycję recovery już dawno temu usunąłem, nie była mi potrzebna do szczęścia :wink:

kurcze a moglbys mi napisac jak to zrobic, ja jestem kompletym laikiem w tych sprawach …:confused:

Jak przywrócić oryginalne MBR Masz opisane w podanym wcześniej odnośniku (oraz tematach pokrewnych zawartych w nim).