Instalacja Visty z obrazu płyty

Witam. Przy zakupie laptopa dostałem płytkę z Vistą i wiedząc że często zdarza mi się gubić płytki zrobiłem sobie obraz płyty i przetrzymuje go na pendriver. Zainstalowałem Windowsa 7 jednak chciałbym wrócić do Visty. Płytka mi się gdzieś zapodziała, więc moje pytanie brzmi następująco: jak sformatować kompa i zainstalować na nim Vistę z pendriver’a?

Przerzuć obraz na HDD i wypal .iso na DVD, lub użyj program Unetbootin i załaduj obraz na innego pendriva,

tworząc tzn.bootowalny pendrive.

Oczywiście Unetbootin może użyć .iso Vista z pendrive, na którym go masz, czyli bez kopiowania na HDD.

Lepiej użyć drugiego pendrive, na wypadek gdyby coś poszło nie tak, dla bezpieczeństwa ,w końcu to Twój

jedyny instalator.

Jeśli chodzi o format, zrobisz go podczas instalacji, pierwszą rzeczą przy instalacji w zasadzie jest podział dysku oraz formatowanie partycji pod nowy system.

Jeżeli faktycznie masz obraz płyty (np iso) to po prostu nagraj go na płytę i zainstaluj.

Jeżeli chcesz zainstalować z pendrive, to przygotuj sobie pendrive: http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html Jeżeli masz plik ISO na pendrive to np. pobierz WinRAR, prawy przycisk myszy i rozpakuj - będziesz miał taką zawartość jak po nagraniu na płytę.

Użyj Universal USB Installer

W step 1 z rozwijanej listy wybierz Viste (pod koniec listy) w step 2 wybierz plik iso z systemem Vista. Na koniec w step 3 wybierz swój pendrive i kliknij Create.

Kiedy nagram na płytkę, to instaluje tak samo jak z oryginalnej? I mogę formatować wtedy dysk?

Tak.

Tak.

Ok. Dzięki wszystkim. xD

Dodane 03.11.2012 (So) 17:04

I będzie działało, jeśli nagram w formacie .iso? Nie trzeba będzie jakoś inaczej instalować i formatować?

Wszystko będzie działać.

Pliku ISO nie rozpakowujesz. Plik ISO nagrywasz na płytę, uruchamiasz z niej komputer, instalujesz system. Proponuję nagrywać najmniejszą możliwą prędkością. Do nagrania pliku ISO na płytę możesz użyć dowolnego programu, który to umożliwia, ja używałem np. Active ISO Burner http://www.ntfs.com/iso-burning.htm

Gdybyś potrzebował pomocy w procesie instalacji, wyszukiwaniu sterowników, to zerknij: zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html