Instalacja Visty z PENDRIVE-a

Witam,

Czytałem trochę o tej instlacji w necie ale już zaczynają się schody a mianowicie: pendrive mam podpiętego do kompa, mało dwa nawet podpiąłem bo mi go w konsoli nie wykrywało, oczywiście wszedłem start>uruchom>cmd konsola się otworzyła wpisałem tam diskpart następnie list disk i pokazło mi tylko dysk a pendrive-ów w ogóle nie pokazało. Taką instalacje trzeba przygotować na systemie vista? bo ja na xp to chciałbym zrobić.

Co potrzebujesz?

1.) Pendrive

a.) 4GB dla pełnej wersji 32/64-bit

b.) 1-2GB dla wersji vlite 32/64-bit

2.) Program UltraISO wersja np.9.3.0.2612

3.) jakieś 10 minut cennego czasu :slight_smile:

Co i jak?

1.) Podpinasz pendrive do USB i formatujesz zawartość

2.) Włączasz w/w UltraISO i teraz kolejno

3.) Open (wyszukujesz obraz płyty instalacyjnej z vistą)

4.) Bootable > Write Disk Image…

5.) Write Method: ustawiasz na USB-HDD+

6.) Klikasz “Write” i cierpliwie czekasz aż skończy…

Jak skorzystać?

1.) Podpinasz pendrive z wgraną vistą do komputera na którym chcesz zainstalować owy system

2.) Uruchamiasz komputer od nowa i bootujesz z USB (o ile bios na to pozwala)

3.) Instalujesz :wink:

p.s. sam sprawdzałem banalne w obsłudze meow.gif

MS wydal program który pozwala na instalacje Win7 z pendrive’a - pogoogluj za nim bo nie mogę sobie przypomnieć nazwy ;/

Problem w tym, że nie mam obrazu ISO visty, vista jest na płytce i to nie obraz tylko pliki w sobie ma.

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-USB … 15678.html

Ale mi nie chodzi żeby seven instalować z pendrive-a tylko, żeby viste instalować. A dokładnie chodzi mi o to żeby na XP zrobić tego pendrive bootowalnego. W XP odpalam konsole wpisuje tam diskpark potem list disk i pokazuje mi dysk twardy a usb nie i do tego momentu doszedłem i klapa. W końcu się wkurzyłem i myśle sobie mam xp, mam wolną partycję to na tej wolnej zainstaluje viste i z visty to zrobię. Wkładam płytke instaluje się, myślałem, że będzie mnie pytało na jakiej partycji zainstalowac a tu nic i rozwaliło mi partycje 4 i xp usuneło ale “viśta” się zainstalowała. Co gorsza starciłem dane, będe je musiał jakoś odzyskać ale wracająć do tematu. Na viscie wszedłem w konsole i to samo pisze diskpart potem list disk i już lepiej bo pokazuje mi dysk twardy i usb i potem pisze select disk 1(czyli mój pendrive) następnie clean, pisze że oczyścił dysk i wpisuje polecenie create partition primary i wyskakuje mi komunikat że za mało miejsca na partycje i klapa. Nie rozumiem dlaczego taki komunikat wyskakuje jak pendrive mam 4GB(zatem powinien wystarczyć).

Wystarczy skopiować pliki z płyty (np. za pomocą eksploaratora) na aktywną partycję pendrive’a. Nie trzeba się bawić w żadne UltraIso.

Ten artykuł powinien rozwiązać twój problem http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx … i+wygodnie

zrobiłem ten pendrive jak w tym arcie powyżej, odpalam wybieram pendrive jako pierwszy instalator kopiuje pliki potem włacza sie pasek ladowania wyskakuje mi

Choose a recovery method wybieram fail-safe recovery nastepnie wyskakuje mi komunikat this action will restore your computer back to original NB manufacturer’s settings. All files and setting will be lost. Are you sure to continue? wybieram ok potem wyskakuje kolejny komunikat this action will format your hard disk and all data on the computer will be lost. please sure to continue again? klikam ok i komp sie restartuje i laduje sytem a nie instaluje od nowa. Dlaczego?

Może dlatego, że masz ustawione bootowanie z HDD a nie z pena ?

Jak włanczam kompa to wyskakuje:

Press DEL key to run Setup

Press F11 key to run Boot menu

Press TAB key to show POST screen

i wciskam F11 i wybieram pendrive

Dodane 22.12.2009 (Wt) 13:20

kombinowałem całą noc z tym i nic, ustawiam teraz zeby pierwszy startowal pendrive a drugi dysk i startuje mi z pendrive kopiuje pliki a nastepnie sie restartuje i od nowa kopiuje pliki instalator, takie perpetum mobile.

Dodane 22.12.2009 (Wt) 22:38

nikt nie ma pomyslu na ten fant? :confused: