Instalacja visty z pliku .iso

Witam dzisiaj mój napęd dvd zaczął się psuć więc dla pewności zrobiłem kopie płyty windows visty orginalnej w postaci .iso i niestety dvd-rom zepsuł się wie ktoś jak bezpiecznie z poziomu xp’eka przez deamon tools zainstalować viste i czy to jest legalne? Plik .iso znajduje się na dysku

poprostu emulujesz plik iso i pojawia się okno klikasz install i wiadomo co dalej

Zawsze można spróbować zainstalować Viste z klucza USB. Link to artykułu:

http://www.vista.pl/porady/380_jak_zain … adnik.html

Da się zainstalować Vistę z Virtualnego napędu.

Zaraz wyjaśniam dlaczego.

Podczas instalacji vista kopiuje na dysk wszystkie pliki które są potrzebne do instalacji systemu, po restarcie system już nie czyta plików z płyty DVD, lecz z dysku.

Instalowałem w ten sposób z poziomu xpka nie raz Vistę.

Więc odpowiedź dla autora posta.

Bez problemu zainstalujesz.

Robisz tak :

Emulujesz napęd dvd, i klikasz na zainstaluj teraz, w oknie które się pojawi.

Potem instalacja już ruszy pełną parą, nie muszę chyba mówić że później wybierasz partycję na której chcesz zainstalować Vistę, e.t.c .

Spróbuj tego

jak przenieść tę instalkę na pendrive USB 2.0 tak, aby można było expresowo zainstalować tę Vistę z USB, a nie z CD. Uruchom konsolę (CMD.EXE), a następnie następujące polecenia:

diskpart

list disk (zlokalizowanie nr napędu flash USB np. = 2)

select disk 2

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=fat32 quick

assign

exit

exit (z konsoli)

Teraz należy przekopiować całą zawartość płyty na pendrive’a i tyle. Jeśli komputer/laptop ma obsługę bootowania z USB to na 100% zainstalujecie z USB.

tylko po co kombinować w przenoszenie instalek na usb, jeśli spokojnie można zainstalować vistę z emulowanego dysku :wink:

Zrobiłem i chodzi powiodło się dzięki

poczytać tu

[i jeszcze jedno pytanko jak zainstalować viste gdy mam xp’eka na dysku c:\ i chce na dysku c:\ mieć viste]

viewtopic.php?f=13&t=277436

i tu

viewtopic.php?f=2&t=275922