Instalacja Visty z płyty od kolegi

Mam taka sprawę na laptopie mam zainstalowaną Viste Buissnes oryginalna tylko ze cala jest zawalona programami producenta i moimi plikami i chciałbym ją zainstalować na czysto, ale ja mam tylko płytki recovery wiec to odpada. Kolega pożyczył mi swoją orginalną płyte visty, ale ultimate i czy gdy wpisze klucz z visty bussnes podczas instalacji to zainstaluje się buissnes czy ultimate??

MUSISZ instalować taką wersje jaką masz czyli w twoim przypadku Viste Buissnes bo ula klucza nie przyjmnie :slight_smile:

A na którymś forum czytałem, że jak wpisze klucz z bussnes to sie zainstaluje ta wersja.

Po pierwsze nośnik musi być OEM , dlatego że klucze OEM i BOX różnią się teoretycznie nośnik jest taki sam ale tylko teoretycznie jest odpowiedni wpis który się zmienia i z wersji Retail (BOX) robisz OEM. Podczas instalacji jeżeli podasz klucz automatycznie wybierze ci twoją wersję wg. podanego klucza.

Użyj recovery.

Możesz też użyć płytki od kolegi ale po co sobie utrudniać życie? Recovery jest proste w użyciu i w kilkanaście minut masz system gotowy do pracy!

Co do wpisywania klucza - nie będzie problemu, bo OEMowa Vista pasuje do wszystkich wersji. Masz nawet opcję instalacji bez podawania klucza - wtedy wybierasz ręcznie jaką wersję systemu instalować. W zależności od tego na co masz licencję wybierasz Basic, Home Premium, Professional lub Ultimate. Klucz wpiszesz dopiero podczas aktywacji.

:roll:

SORY POMYŁKA MOŻESZ TAK ZRObić