Instalacja Visty z płyty od kolegi


(Majkel26) #1

Mam taka sprawę na laptopie mam zainstalowaną Viste Buissnes oryginalna tylko ze cala jest zawalona programami producenta i moimi plikami i chciałbym ją zainstalować na czysto, ale ja mam tylko płytki recovery wiec to odpada. Kolega pożyczył mi swoją orginalną płyte visty, ale ultimate i czy gdy wpisze klucz z visty bussnes podczas instalacji to zainstaluje się buissnes czy ultimate??


(system) #2

MUSISZ instalować taką wersje jaką masz czyli w twoim przypadku Viste Buissnes bo ula klucza nie przyjmnie :slight_smile:


(Majkel26) #3

A na którymś forum czytałem, że jak wpisze klucz z bussnes to sie zainstaluje ta wersja.


(jas_fasola) #4

Po pierwsze nośnik musi być OEM , dlatego że klucze OEM i BOX różnią się teoretycznie nośnik jest taki sam ale tylko teoretycznie jest odpowiedni wpis który się zmienia i z wersji Retail (BOX) robisz OEM. Podczas instalacji jeżeli podasz klucz automatycznie wybierze ci twoją wersję wg. podanego klucza.


(SilberPunkt) #5

Użyj recovery.

Możesz też użyć płytki od kolegi ale po co sobie utrudniać życie? Recovery jest proste w użyciu i w kilkanaście minut masz system gotowy do pracy!

Co do wpisywania klucza - nie będzie problemu, bo OEMowa Vista pasuje do wszystkich wersji. Masz nawet opcję instalacji bez podawania klucza - wtedy wybierasz ręcznie jaką wersję systemu instalować. W zależności od tego na co masz licencję wybierasz Basic, Home Premium, Professional lub Ultimate. Klucz wpiszesz dopiero podczas aktywacji.

:roll:


(system) #6

SORY POMYŁKA MOŻESZ TAK ZRObić