Instalacja Visty z recovery na partycji | Acer

Chciałem zainstalowac na nowo viste którą mam na ukrytej partyci (teraz mam xp) i nie moge jej odpalic w czasie uruchamiania komputera ALT + F10. Mój laptop to Acer 7520g w biose mam włączoną to funkcje z tym związaną ( juz nie pamietam jak sie nazywa). Będe wdzięczny za pomoc.

jak instalowales xpka to usunoles albo uszkodziles partycje RECOVERY, musisz sciagnac z neta viste taka na jaka masz licencje na nalepce albo popros kolegi albo w serwisie

Mam jeszcze pytanie czy moge sciągnąc viste 64 bit na tą samą licencje. Orginalnie miałem 32 bit

Tak. Zgodnie z punktem 2 umowy licencyjnej dla użytkownika końcowego (Eula) dla systemu operacyjnego Windows Vista:

"PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA. Licencja na oprogramowanie jest stale przypisana do urządzenia, z którym nabyli Państwo to oprogramowanie. Urządzenie to jest nazywane “licencjonowanym urządzeniem”. Partycja sprzętowa jest traktowana, jako oddzielne urządzenie.

a. Licencjonowane urządzenie. Mogą Państwo zainstalować jedną kopię oprogramowania na licencjonowanym urządzeniu. W danej chwili mogą Państwo używać oprogramowania, na co najwyżej dwóch procesorach tego urządzenia. Nie mogą Państwo używać go na żadnym innym urządzeniu.

b. Liczba użytkowników. Z zastrzeżeniem postanowień ustępów Podłączanie urządzeń i Inne technologie dostępu poniżej w danej chwili tylko jeden użytkownik może używać oprogramowania.

c. Wersje alternatywne. Oprogramowanie może zawierać więcej niż jedną wersję, np. 32-bitową i 64-bitową. Mogą Państwo używać tylko jednej wersji w danej chwili. Jeśli producent lub instalator zapewnia Państwu jednorazowy wybór pomiędzy wersjami językowymi, mogą Państwo używać tylko tej jednej wersji językowej, którą Państwo wybiorą."

Posiadając licencję OEM na system 32 bitowy Użytkownik może w ramach tej samej licencji zamiennie zainstalować wersję 64 bitową. Jedynym warunkiem z uwagi na szczególną charakterystykę licencji OEM jest by komputer w momencie zakupu posiadał architekturę 64 bitową. Używanie oczywiście musi odbywać się w ramach tego samego komputera z uwagi na trwałe związanie licencji OEM z licencjonowanym urządzeniem. W danym czasie użytkownik może mieć zainstalowaną i używać tylko jedną z dwóch wersji.

zrodlo: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/vis … c?page=all