Instalacja visty z ukrytej partycji?

Mam lapka hp pavilion kumpla, chciał bym mu zainstalował XP niestety okazało się ze nieda się no i teraz kolega chce z powrotem Viste. Na spodzie lapka jest napisany Cd-Key, pytalem go ale on niedostal plyty Recovery (lapek z USA), wiec mam pytnanie czy mogę ściągnąć viste z netu a potem ja zajerestrować podajać własnie tamtego CD-keya? i czy to wtedy bedzie legalne.

Pytanie nr2:P jaka wersje visty mam instalowac 32 czy 64 bitów ?

na pewno lapek ma partycje recovery z vistą

partycja recovery jest zapewne na ukrytej partycji, musisz ją podczas startu laptopa uruchomić zainstalować system,

ściągać z internetu systemu nie polecam bo nie wiadomo jaki syf w nim jest.

podaj markę i model laptopa to spróbuje opisać dokładniej jak “zainstalować” na nowo system.

Soul1988 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

viewtopic.php?f=33&t=324541 :slight_smile:

devil333, moj laptop to dokladnie hp pavillion dv2700, ja robilem format ale przyznaje ze niekasowlaem partycji wlasnie chyba o nazwie Recovery. Jak bys zapodał instrukcje co i jak był bym bardzo wdzieczny :slight_smile:

Dodane 09.05.2009 (So) 20:59

coś tam wyczytałem , mam na poczatku ze press f11 to recovery wciskam i… nic sie niedzieje? jakieś pomysły? powtarzam ze partycji recovery nieruszałem! mam C, D, recovery

Ogólnie kolego aby zdobyć płyty za darmo do lapka z vistą należy zadzwonić do pomocy technicznej podać model lapka i numery seryjne lapka oraz adres do przesyłki i w ciągu dwóch tygodni przychodzą za darmo płyty dwie jedna z vistą a druga z sterownikami za darmo ( wiem to bo sam załatwiłem to dla siebie i kolegów ) a co do tego f11 to teoretycznie powinno się uruchomić :slight_smile:

lapek jest z USA… juz widze jak mi przysyłają ;/ ale skoro partycji nieruszylem napewno jets jakis sposób, może np. skasować pozostałe partycje ? C z win xp i druga D na ktorej i tka nic niema. moze wtedy bedize tylko ta parycja recovery cos ruszy? ale to ja tak sobie strzelam , moze ktośzna tu sposób?

Płyty nie przysyłają z Polski a z zagranicy więc czemu zakładasz że nie dostaniesz ?

Skasowałem partycje z xp, teraz mam tylko partycje recovery, wciskam f11 i ciagle nic :frowning: jakieś pomysły?

Może spróbuj Alt+F11, w Acerach jest akurat Alt+F10.

Pozdrawiam!

HP, w przeciwieństwie do Lenovo, nie stwarza problemów i wysyła płyty z systemem i sterownikami.

w przypadku HP wystarczy użyć HP Backup and Recovery Manager prosty program do uzyskania płyty recovery.

Uważaj gdzie linkujesz.

Post --> kosz.