Instalacja visty z ukrytej partycji?

(Master Piotr) #1

Mam lapka hp pavilion kumpla, chciał bym mu zainstalował XP niestety okazało się ze nieda się no i teraz kolega chce z powrotem Viste. Na spodzie lapka jest napisany Cd-Key, pytalem go ale on niedostal plyty Recovery (lapek z USA), wiec mam pytnanie czy mogę ściągnąć viste z netu a potem ja zajerestrować podajać własnie tamtego CD-keya? i czy to wtedy bedzie legalne.

Pytanie nr2:P jaka wersje visty mam instalowac 32 czy 64 bitów ?

(Wiktor 1996 96) #2

na pewno lapek ma partycje recovery z vistą

(niezDarek) #3

partycja recovery jest zapewne na ukrytej partycji, musisz ją podczas startu laptopa uruchomić zainstalować system,

ściągać z internetu systemu nie polecam bo nie wiadomo jaki syf w nim jest.

podaj markę i model laptopa to spróbuje opisać dokładniej jak "zainstalować" na nowo system.

(Agatonster) #4

Soul1988 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Roman Atka) #5

viewtopic.php?f=33&t=324541 :slight_smile:

(Master Piotr) #6

devil333, moj laptop to dokladnie hp pavillion dv2700, ja robilem format ale przyznaje ze niekasowlaem partycji wlasnie chyba o nazwie Recovery. Jak bys zapodał instrukcje co i jak był bym bardzo wdzieczny :slight_smile:

-- Dodane 09.05.2009 (So) 20:59 --

coś tam wyczytałem , mam na poczatku ze press f11 to recovery wciskam i.. nic sie niedzieje? jakieś pomysły? powtarzam ze partycji recovery nieruszałem! mam C, D, recovery

(pysiu) #7

Ogólnie kolego aby zdobyć płyty za darmo do lapka z vistą należy zadzwonić do pomocy technicznej podać model lapka i numery seryjne lapka oraz adres do przesyłki i w ciągu dwóch tygodni przychodzą za darmo płyty dwie jedna z vistą a druga z sterownikami za darmo ( wiem to bo sam załatwiłem to dla siebie i kolegów ) a co do tego f11 to teoretycznie powinno się uruchomić :slight_smile:

(Master Piotr) #8

lapek jest z USA.. juz widze jak mi przysyłają ;/ ale skoro partycji nieruszylem napewno jets jakis sposób, może np. skasować pozostałe partycje ? C z win xp i druga D na ktorej i tka nic niema. moze wtedy bedize tylko ta parycja recovery cos ruszy? ale to ja tak sobie strzelam , moze ktośzna tu sposób?

(pysiu) #9

Płyty nie przysyłają z Polski a z zagranicy więc czemu zakładasz że nie dostaniesz ?

(Master Piotr) #10

Skasowałem partycje z xp, teraz mam tylko partycje recovery, wciskam f11 i ciagle nic :frowning: jakieś pomysły?

(roobal) #11

Może spróbuj Alt+F11, w Acerach jest akurat Alt+F10.

Pozdrawiam!

(towerone) #12

HP, w przeciwieństwie do Lenovo, nie stwarza problemów i wysyła płyty z systemem i sterownikami.

(niezDarek) #13

w przypadku HP wystarczy użyć HP Backup and Recovery Manager prosty program do uzyskania płyty recovery.

(Frog) #14

Uważaj gdzie linkujesz.

Post --> kosz.