Instalacja Visty,zainstlowany windows xp brak plyty recovery

Panowie mecze sie juz ktorys dzien szukam szukam i nic nie umie znalezc.

Moj problem wyglada tak:

Kupilem Toshibe satellite a300-1lt na ktorym zainstalowny byl Windows Vista postanowilem zainstalowac sobie windowsa xp.

Tak tez zrobilem w kreatorze instalacji xp usunelem partycje na ktorej byla vista i podzielilem ja na 2 partycje.

Na jednej zainstalowalem windowsa xp a na drugiej czesci tej partycji planowalem zainstalowac spowrotem windowsa viste.

Jednak do laptopa nie dostalem zadnej plyty.

Jedynie co posiadam to na jednej partycji jest taki folder o nazwie:HDDRecovery ktory zajmuje przeszlo 4GB,podejrzewam ze mozna jakos zainstalowac viste z tego folderu,jednak nie mam pojecia jak to zrobic czy musze utworzyc jakas plyte czy wciskajac jakis guzik przy starcie ruszy mi instalacja windowsa z tego folderu???

Mam teraz windowsa xp i chce go zostawic na jednej partycji a na tej co utworzylem chce zainstalowac viste.Pomozcie mi rozgryzc ten temat…z gory dzieki.

Podczas startu systemu wciśnij alt i f10, powinna ruszyć instalacja Visty

Kolego Aero probowalem te alt i F10 i nic sie nie dzieje.

informacja o trybie recovery powinna być wyświetlana z klawiszem aktywującym powinna być wyświetlana przed startem systemu jeśli jej nie ma albo takowa nie została utworzona albo skasowana (ewentualnie recovery wykonuje się z dołączonej płyty).

Zadna informacja mi sie nie wyswietla o tym recovery.Macie jakies pomysly jak to zrobic.

Mi przychodzi tylko jeden zeby z tego folderu HDDRecovery zrobic plyte instalacyjna tylko jak???

Gratulacje za usunięcie visty bez uprzedniego zrobienia płyty recovery. Podziwiam niczym nie opanowaną i zaślepiającą chęć co niektórych do zainstalowania sobie xp.Przy instalacji xp zapewne usunąłeś program toshiby do przywracania systemu i tworzenia dysku instalacyjnego z ukrytej partycji,wpisz sobie tak poza tym w google “toshiba disc creator”, albo “toshiba recorvery” i napewno coś się dowiesz.Taki program zapewne można ściągnąć z neta ,może nawet ze strony toshiby ,choć nie powiedziane ,że to wystarczy, bo może Ci i tak brakować jakiegoś pliku,mbr czy jakoś tam.W przypadku acera tak właśnie jest,ale tak mi się wydaje,że powinieneś zacząć od znalezienia tego programu i kombinowac dalej.