Instalacja Visty

(Szakal Rk) #1

mam pytanie posiadam teraz xp ale mam kupion aviste primium i chciałbym wgrac viste i zastanawiam sie jak mam to zrobic mysle nad formatem bo musze poweikszyc partycje dla visty czy pomoze ktos jak to wszystko ma wygladac

(Nowy10) #2

chcesz mieć tylko Vistę czy oba systemy?

(Szakal Rk) #3

jak radzisz? ale chba tylko viste bo mam malutki dysk 40gb

(Nowy10) #4

na tak mały dysk to xp

Vista sporo GB zajmuje

jaka masz konfigurację komputera?

(Johny) #5

Radziłbym dokupic dysk,Vista ma zalecane HD do 40 GB,15 GB zajmuje goły system

(Adrianek) #6

Z tak małym dyskiem nie ma co myśleć o Viście, tylko pozostać przy XP. Na sam system należy zrobić partycję min 25 GB.

(system) #7

Mi Vista i programy zabierają 32GB więc jeśli nie będziesz trzymał jakiś ogromnych plików to wystrczy.

(Dritone) #8

Czy to czysta instalacja, czy też nakładka - szczegółowy poradnik opisujący zagadnienie jakim jest instalacja Vista odnajdziesz tutaj -> http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/31 ... lacja.aspx

(Kubakuderski) #9

Taki mały dysk to ja bym zostawił tylko dla visty :slight_smile: Dokup inny dysk na instalki, pliki itp.

(Ashapola) #10

Goły to raczej około 7GB

(Szakal Rk) #11

nie bede inwestował w nowy dysk bo musz wtedy tez zmienic zasilacz szkoda na to kasy a wogole z reguły raczej trzymam wszystko na płytach, chce postawic na tym zobaczyc jak to wyglada troche sie przyzwyczajic do niego jak pracuje i takie tam i nauczyc sie na przyszłosc jak robic format pod viste wole kupic nowego kompa napewno zmienie moze nie juz teraz ale w niedalekiej przyszłosci wiec prosiłbym krok po kroku jak z robic format i istalka i itd. w sumie nawet jeszcze pudełka z vista nie otworzyłem hehehhe dzieki a zapomniał bym jak wyglada sprawa jak zainstaluje viste na stary komputer a kupie nowy to jak to jest czy moge instalowac ten sam windows na nowy komputer bez problemu czy musze to zgłosic do microsoftu czy nie wiem?

(xomo_pl) #12

to skoro trzymasz na płytach to instaluj viste....

(Szakal Rk) #13

a zapomniał bym jak wyglada sprawa jak zainstaluje viste na stary komputer a kupie nowy to jak to jest czy moge instalowac ten sam windows na nowy komputer bez problemu czy musze to zgłosic do microsoftu czy nie wiem?

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 19:38

to jak to jest czy mozna jakos zrobic format kompa z visty

Złączono Posta : 05.06.2007 (Wto) 12:54

jak zrobic format komputera z przed instalacja visty