Instalacja Visty

mam pytanie posiadam teraz xp ale mam kupion aviste primium i chciałbym wgrac viste i zastanawiam sie jak mam to zrobic mysle nad formatem bo musze poweikszyc partycje dla visty czy pomoze ktos jak to wszystko ma wygladac

chcesz mieć tylko Vistę czy oba systemy?

jak radzisz? ale chba tylko viste bo mam malutki dysk 40gb

na tak mały dysk to xp

Vista sporo GB zajmuje

jaka masz konfigurację komputera?

Radziłbym dokupic dysk,Vista ma zalecane HD do 40 GB,15 GB zajmuje goły system

Z tak małym dyskiem nie ma co myśleć o Viście, tylko pozostać przy XP. Na sam system należy zrobić partycję min 25 GB.

Mi Vista i programy zabierają 32GB więc jeśli nie będziesz trzymał jakiś ogromnych plików to wystrczy.

Czy to czysta instalacja, czy też nakładka - szczegółowy poradnik opisujący zagadnienie jakim jest instalacja Vista odnajdziesz tutaj -> http://www.centrumxp.pl/WindowsVista/31 … lacja.aspx

Taki mały dysk to ja bym zostawił tylko dla visty :slight_smile: Dokup inny dysk na instalki, pliki itp.

Goły to raczej około 7GB

nie bede inwestował w nowy dysk bo musz wtedy tez zmienic zasilacz szkoda na to kasy a wogole z reguły raczej trzymam wszystko na płytach, chce postawic na tym zobaczyc jak to wyglada troche sie przyzwyczajic do niego jak pracuje i takie tam i nauczyc sie na przyszłosc jak robic format pod viste wole kupic nowego kompa napewno zmienie moze nie juz teraz ale w niedalekiej przyszłosci wiec prosiłbym krok po kroku jak z robic format i istalka i itd. w sumie nawet jeszcze pudełka z vista nie otworzyłem hehehhe dzieki a zapomniał bym jak wyglada sprawa jak zainstaluje viste na stary komputer a kupie nowy to jak to jest czy moge instalowac ten sam windows na nowy komputer bez problemu czy musze to zgłosic do microsoftu czy nie wiem?

to skoro trzymasz na płytach to instaluj viste…

a zapomniał bym jak wyglada sprawa jak zainstaluje viste na stary komputer a kupie nowy to jak to jest czy moge instalowac ten sam windows na nowy komputer bez problemu czy musze to zgłosic do microsoftu czy nie wiem?

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 19:38

to jak to jest czy mozna jakos zrobic format kompa z visty

Złączono Posta : 05.06.2007 (Wto) 12:54

jak zrobic format komputera z przed instalacja visty