Instalacja Visty


(Prostokocik) #1

Witam. Czytałem wszystkie posty na temat instalacji visty i była poruszona sprawa klucza. Dokładnie chodzi mi o to czy jak wezme swóją płytke i za instaluje na laptopie ale wpisze klucz z laptopa to bedzie ok.? W kilku postach jest to poruszone ale nikt tego nie potwierdził ze jest to pewne w 100%


(Scp X) #2

To będzie wszystko OK, tyl;ko, że wydanie systemu musi się zgadzać z licencją.


(Prostokocik) #3

Czyli? bo nie rozumiem


(Clubbasse207) #4

no ja masz serial do visty basic to instalujesz basic jak masz serial do busines to instalujesz busines ... itp

ale podczas instalacji visty po wpisaniu seriala vista sama się połapie do jakiej wersji jest seriał więc się nie martw :slight_smile:

p.s. a w ogóle najlepiej postarać się o płytkę z systemem od producenta sprzętu ... ułatwia to życie :slight_smile:

bo nie dość żeod razu po instalacji sysa wszystkie stery są wprowadzone to jeszcze nie trzeba się bawić w aktywacje i wpisywanie seriala :slight_smile:


(Prostokocik) #5

Dzieki za odpowiedzi to mi wystarczy.

Ja mam Vista home , laptop ma też home jest ok.

A co do płyty od laptopa nie wiadomo czy jest


(Sidhmor) #6

Bo wedle wszystkich znaków na niebie masz tylko dysk odzyskiwania, a sam system jest instalowany z ukrytej partycji na dysku lapka:D


(Prostokocik) #7

Mam jeszcz jedne pytanie co się stanie jak usune nortona który był razem z laptopem. słyszałem ze może system źle działać. Czy to prawda?


(Homik1983) #8

Nic nie będzie źle działać. Odinstaluj Nortona i wszystko co związane z firmą Symantec np. moduł Symantec LiveUpdate. Następnie usuń wszystkie pozostałości po produkcie Symanteca, znajdziesz je w: C:\Program Files\ , C:\Documents and settings\Dane aplikacji. Oczywiście nie usuwaj wszystkiego co sie tam znajduje, tylko foldery zawierające w nazwach słowa Symantec czy Norton Internet Security. Możesz też wywalić zalegające wpisy w rejestrze związane z Nortonem.

Czasem deinstalacja Nortona z panelu sterowania jest niemożliwa. Wtedy o ile dobrze pamiętam trzeba pobrać ze strony Symantec'a specjalną aplikację, która poprawnie go odinstaluje. Są to jednak sporadyczne przypadki i nie spotkałem się z tym problemem przy deinstalacji Nortona dołączonego do Visty Recovery. Tak więc na początek próbuj zwyczajnej deinstalacji.

Pozdrawiam.


(Prostokocik) #9

Usunołem nortona i jest ok dziekuje wam za podpowiedzi