Instalacja Visty

Witam. Czytałem wszystkie posty na temat instalacji visty i była poruszona sprawa klucza. Dokładnie chodzi mi o to czy jak wezme swóją płytke i za instaluje na laptopie ale wpisze klucz z laptopa to bedzie ok.? W kilku postach jest to poruszone ale nikt tego nie potwierdził ze jest to pewne w 100%

To będzie wszystko OK, tyl;ko, że wydanie systemu musi się zgadzać z licencją.

Czyli? bo nie rozumiem

no ja masz serial do visty basic to instalujesz basic jak masz serial do busines to instalujesz busines … itp

ale podczas instalacji visty po wpisaniu seriala vista sama się połapie do jakiej wersji jest seriał więc się nie martw :slight_smile:

p.s. a w ogóle najlepiej postarać się o płytkę z systemem od producenta sprzętu … ułatwia to życie :slight_smile:

bo nie dość żeod razu po instalacji sysa wszystkie stery są wprowadzone to jeszcze nie trzeba się bawić w aktywacje i wpisywanie seriala :slight_smile:

Dzieki za odpowiedzi to mi wystarczy.

Ja mam Vista home , laptop ma też home jest ok.

A co do płyty od laptopa nie wiadomo czy jest

Bo wedle wszystkich znaków na niebie masz tylko dysk odzyskiwania, a sam system jest instalowany z ukrytej partycji na dysku lapka:D

Mam jeszcz jedne pytanie co się stanie jak usune nortona który był razem z laptopem. słyszałem ze może system źle działać. Czy to prawda?

Nic nie będzie źle działać. Odinstaluj Nortona i wszystko co związane z firmą Symantec np. moduł Symantec LiveUpdate. Następnie usuń wszystkie pozostałości po produkcie Symanteca, znajdziesz je w: C:\Program Files\ , C:\Documents and settings\Dane aplikacji. Oczywiście nie usuwaj wszystkiego co sie tam znajduje, tylko foldery zawierające w nazwach słowa Symantec czy Norton Internet Security. Możesz też wywalić zalegające wpisy w rejestrze związane z Nortonem.

Czasem deinstalacja Nortona z panelu sterowania jest niemożliwa. Wtedy o ile dobrze pamiętam trzeba pobrać ze strony Symantec’a specjalną aplikację, która poprawnie go odinstaluje. Są to jednak sporadyczne przypadki i nie spotkałem się z tym problemem przy deinstalacji Nortona dołączonego do Visty Recovery. Tak więc na początek próbuj zwyczajnej deinstalacji.

Pozdrawiam.

Usunołem nortona i jest ok dziekuje wam za podpowiedzi