Instalacja VMware tools w Ubuntu

Siemanko.

Mam problem- czy mógłby mi ktoś pomóc w instalcji VMware tools na ubuntu 10.10( a raczej poprowadzić za ręke :wink: ). Lub polecić jakiś dobry tutorial. Nie moge jakoś tego pojąć.

w VMware w menu VM -> klikasz Install Vmware Tools -> na pulpicie pojawia sie DVD VMware Tools,wchodzisz na DVD,klikasz prawym na VMwareTools-8.4.5-324285.tar.gz i rozpakuj do… pozniej wskazujesz folder do ktorego ma rozpakowac np /root,w root powstaje folder vmware-tools-distrib klikasz na niego prawym i otworz w terminalu,pozniej piszesz sudo vmware-install.pl,podajesz haslo roota i idzie instalacja,z reguly wystarcza potwierdzac enterem,

Będę pisał z pamięci, nie mam zainstalowanego aktualnie żadnego programu VMware, więc może się nieco różnić.

Rozpakuj vmware-tools-distrib na pulpit

W konsoli:

sudo apt-get install build-essential linux-headers-`uname -r

cd TwojaSciezkaDoFolderuZvmware-tools-distrib

sudo ./vmware-install.pl

Będą wyskakiwały różne pytania, gdzie zainstalować itd. Wszystko potwierdzaj enterem. Później tylko reboot i to już wszystko.

Kurde nic mi z tego nie wychodzi. Rozpakowałem na pulpit i dalej nic nie idzie, mógłby ktoś opisać dokładnie co robić od tego momentu(i jak wygląda ta ścieżka do pulpitu :expressionless: ).

Tak

sudo /home/twoj_login/Pulpit/./vmware-install.pl

lub tak (jeśli aktualnie jesteś w katalogu domowym)

sudo Pulpit/./vmware-install.pl

lub tak

sudo ~/Pulpit./vmware-install.pl

lub jeszcze tak

sudo $HOME/Pulpit/./vmware-install.pl

Pozdrawiam!

No i udało się :lol: . Dzięki wszystkim za pomoc :wink:

P.S. Nawet, nawet to Ubuntu :smiley: .