Instalacja w Firmie WIN7 oraz multilicencje

Witam grupowiczów

Mam parę pytań w związku z Windowsem 7 Professional więc przejdę do rzeczy :

  1. W firmie maja być zainstalowane Windows 7 Pro na powiedzmy 15 komputerach. Dotychczas komputery te pracują na Windows XP PRO lub Windows Vista a nawet załóżmy ze Windows XP to wersja Home…

Jakie wiec należy nabyć wersje Windows 7, aby można było zainstalować bez problemu oraz nie było by żadnych wątpliwości co do legalnego ich użytkowania - ze względu na firmę, której zależny na tych instalacjach. Wersji Windows 7 upgrade praktycznie nie można dostać, choć znalazłem jedna za prawie 1000 tys zł. Natomiast jak w końcu jest z ta wersja OEM - proszę mi doradzić.

  1. Czy istnieją wersje np na 10 lub 15 komputerów lub multilicencje ? Dowiedziałem się o Windows Volume licenced Server, jednak próbowałem tam zarejestrować się i bez skutecznie. Nie ukrywam, ze chodzi tutaj również o cenę, gdyż wersje BOX są bardzo drogie i przy takiej ilości generuje się większa kwota.

 

Win7 w pierwszym obiegu jest praktycznie już niedostępny (że nie wspomnę o licencjach wielostanowiskowych). To co znajdziesz to jakieś końcówki magazynowe. 

Jeżeli już ktoś się uparł na Win 7 należy iść w kierunku opcji zakupu Win 8.1 lub 10 i skorzystania z opcji downgrade (o ile taka jest możliwa, ale nie jestem w stanie udzielić ci dokładnych informacji na ten temat).

**izydorber, **Na forum piszemy w języku polskim - popraw swój post korzystając z polskich znaków diakrytycznych. W przeciwnym razie temat wyląduje w śmietniku.

Jest jakiś główny powód czemu nie Windows 10? Sam jestem zwolennikiem W7 (w przypadku środowiska Windowsowego), ale przy tak niewielkiej liczbie desktopów może jedna warto W10?