Instalacja widnows 8


(fenikstomek) #1

Zakupiłem aktualizację do Windows 8. Dziś będę chciał ją przeprowadzić i mam kilka pytań.

Całkowity rozmiar mojego dysku to 39,2 GB a wolne miejsce to 20,0 GB czy dokonam aktualizacji czy będę musiał sformatować dysk?

Czy przed instalacją powinienem odłączyć drukarkę, skaner i livebox i później zainstalować sterowniki czy Windows sam sobie poradzi?


(Goobie) #2

Jeśli chcesz aktualizować obecny system (zakładam, że jest to Win7 jak w Twojej stopce) to nie musisz formatować. Należy ściągnąć mały program z witryny MS:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … nload-shop

który najpierw zrobi rozeznanie, które programy można przenieść, a z którymi może być ewentualnie problem. Większość z nich będzie dostępna w nowym systemie po upgradzie. Jest tam gdzieś po drodze także możliwość wyboru, czy chcesz zachować swoje dokumenty itp. (mimo wszystko uważam, że warto wykonać kopię zapasową swoich danych na jakiś inny nośnik). Ja jednak upgrade’ując z Visty wykonałem czystą instalację i przebiegła ona szybko i bezproblemowo - powodzenia!


(fenikstomek) #3

Aktualizację będę przeprowadzał z Windows XP.


(Goobie) #4

nie jestem pewien, ale w przypadku XP chyba nie będzie możliwości migracji wcześniej zainstalowanych programów, ale dokumenty już tak. Najlepiej uruchom asystenta zgodności, który Ci podpowie jakie ustawienia i pliki możesz przenieść na nowy system. Gdzieś na stronach MS była tabelka, która pokazywała co można przenieść z XP, Vista/7 ale teraz nie mogę jej znaleźć.

Zerknij natomiast na te linki, mogą się przydać:

asystent uaktualnienia

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … sor#1TC=t1

sposoby instalacji

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … all#1TC=t1

wymagania

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … quirements


(fenikstomek) #5

Dziękuję za informacje. Mniej interesują mnie pliki bardziej sterowniki. Dokumenty mam zgrane na pendrive i się nie obawiam ich utraty.

Czy przed instalacją powinienem odłączyć drukarkę, skaner i livebox i później zainstalować sterowniki czy Windows sam sobie poradzi?


(luger) #6

Sądzę, że jak zostawisz podłączone drukarkę itd. to system od razu powinien zainstalować do nich sterowniki, jeżeli oczywiście są kompatybilne z Windows 8 do tego sprzętu. Większość sterowników z Vista i 7 powinna działać na windows 8 ale te z XP już na pewno nie.