Instalacja Win 10

Otóż w ostatnich dniach zauważyłem,że nie pozna zainstalować innej wersji niż Windows 10 S ! Co to się stało? To dotyczyło mego znajomego i po instalacji ,mogiła" sterowników nie idzie zainstalować ze wszystkimi problemami system odsyła do ich sklepu! Próbowałem na swoim komputerze z systemem ściągniętym za pomocą Media Creation Tool i ten sam efekt na płycie mam Home i pro a wyświetla mi S i N To co przeczytałem gdzieś na forach można później aktywować do wersji PRO ale znajomy próbował wpisać serial oryginału i nie chce przyjąć aktywacji.Jak na razie na forach nie widzę tego tematu,może źle szukam wiec jak zawsze proszę o pomoc bo w większości siła.

1 polubienie

To są już laptopy z fabryczny 10S poza Surfacem?

Jedyne logicznie rozwiązanie, to takie, że w UEFI siedzi licencja na 10S.
Instalator zawsze bez pytania zainstaluje, to jaką licencję znajdzie.

Rozwiązanie, to modyfikacja jakiegoś pliku tekstowego na iso, że niby tylko 10Pro jest na płycie.
Ale skoro klucz nie działa teraz, to potem pewnie też nie zadziała.

Ja wiem,ze są takie laptopy z Windows 10 S ale poczytaj;http://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-s-wszystkie-jego-mozliwosci-i-ograniczenia.html
Jest to wielka szmira bo instalowaliśmy i wszystko każą brać ze sklepu.Osoby chcące zainstalować czysty Windows maja prze…Czekam na więcej podpowiedzi tych którzy próbowali na czysto instalować.Ja się nie martwię bo jakiś czas temu zainstalowałem i zrobiłem tzw.czystą kopię ale wczoraj z ciekawości włożyłem płytę jak wcześniej pisałem z systemem pobranym za pomocą MCT i wyskakują mi S i N a nie PRO czy HOME.Co do UEFI to raczej na PC tego nie używa.

Jeśli masz możliwość, to pobierz obraz Windows 10 pro z komputera na którym jest minimum taka licencja (MCF samo wykrywa wersje - głupie narzędzie), lub postępuj zgodnie z tą instrukcją

1 polubienie