Instalacja Win 7 Al recorvery

A więc tak posiadam laptop ASUS K53SV i jak wiadomo posiada program do wypalenia 5 płyt recovery (Al Recorvery). Aby zrobić format komputera te 5 płyt muszą stworzyć obraz i trzeba wkładać je po kolei. To zajmuje 1h. Pożniej pojawiają się opcję. Chciałem zrobić formata 1 partycji z windowsem lecz mi się nie udało. Zrobił się cały format dysku. Po zakończeniu instalacji windows byl komputer juz do użytku. Martwi mnie to że z instalacją windows i formatem dalej instalują się niepotrzebne programy ASUSA. Sa też problemy (Explorer Windows przestał działać) to wyskakuję jak szukam czegoś na dyskach (dość często) Jak wyłaczam komputer to jest napisane (Przygotowanie do konfiguracji systemu windows) kiedyś czekałem 4h i to nadal było wiec na moje cos nie tak, wkońcu wyłaczyłem komputer przytrzymując przycisk Power. Już mnie to wkurza cały proces zajmuje z 3h instalacja i formatem. Widziałem w internecie obrazy z instalacji windows jak sie ma płytke z systemem. Są opcje dzielenia partycji formatowanie 1 partycji tu tego nie ma. Jestem studentem i mam możliwość ściagniecia Windowsa 7 z MSDN. Nie wiem jak to działa. Trzeba po ściagnięciu wypalić normalnie na płytke i normalnie pożniej działać przy uruchomieniu komputera. Czy bedzie dało się robić format normalnie? Przy użyciu tej płytki. Czy dostane CD- KEY przy instalacji? Proszę o odpowiedź.

Jeżeli masz dostęp do MSDN AA (Dream Spark) to możesz pobrać sobie obraz systemu (o ile pamiętam w wersji Professional, w języku polskim bądź angielskim) wraz z wygenerowanym kluczem.

Tak pobrany obraz nagrywasz na płytę bądź tworzysz bootowalny pendrive np. programem Windows 7 USB/DVD Download Tool.

Następnie uruchamiasz komputer z płyty bądź pednrive i instalujesz system.

Nie jestem tylko pewny czy nie utracisz wtedy dostępu do partycji recovery.

Pamiętaj aby przed instalacją czystego systemu pobrać sobie ze strony producenta laptopa wszystkie niezbędne sterowniki oraz na wszelki wypadek zrobić przed instalacją systemu backup danych.

Przeczytaj również: Zmiana systemu preinstalowanego na czysty Windows

A czy cały windows 7 zmieści mi sie na 1 płycie DVD?

Sterowniki w win 7 nie instalują sie automatycznie?

Powinien się zmieścić obrazy mają nie więcej niż 4 gb a płyta ma pojemność 4,7 gb

nie które tak ale nie wszystkie np od grafiki się nie zainstalują

Cześć

Obraz ISO systemu Windows 7 spokojnie zmieści się na jednej płycie DVD bądź na pendrive o pojemności min. 4GB.

Część sterowników, do niektórych urządzeń, system posiada, część można ściągnąć przez Windows Update. Ale bezpieczniej i rozsądniej jest zaopatrzyć się w sterowniki ze strony producenta laptopa przed instalacją systemu . Zresztą jest o tym mowa w temacie do którego link podałem wyżej.

Jak zawsze robiłem tymi płytkami to wszystkie sterowniki były. Teraz jak zainstaluje windowsa 7 i nie bedzie sterowników ściagne je na 2 kompie i najwyzej na pendrivie przeniose.

Cześć

Płyty recovery zawierają niezbędne sterowniki oraz programy producenta w przeciwieństwie do czystej płyty z systemem. Więc nie ma się co dziwić że po instalacji (przywróceniu) systemu z płyt recovery wszystko było już zainstalowane.

Lepiej przed instalacją systemu z “czystej” płyty (nie z recovery) przygotuj sobie sterowniki ponieważ prawie na pewno będzie czegoś brakować.

A jesli mam cd key pod laptopem do windowsa. Moge sciagnac z internetu taka sama wersje i wpisac ten cd key dzialalo by to? Nie pamietam wogule czy go uzywalem przy 1 uruchomieniu systemu na laptopie.

Cześć

Jeżeli ściągniesz system w takiej samej wersji na jaką posiadasz licencję to klucz zadziała i system powinien się bez problemów aktywować. Pamiętaj jednak aby po ściągnięciu obrazu systemu sprawdzić jego sumy kontrolne.

Przywracając system z partycji bądź płyty recovery nie trzeba podawać klucza, dlatego nie pamiętasz czy go używałeś.

Tak na marginesie dodam że klucz który jest w preinstalowanym systemie jest zupełnie inny niż ten który masz na naklejce COA. Dzieje się tak ponieważ producenci stosują tzw. klucz OEMowy, zamiast wpisywać do każdego sprzętu oddzielne klucze.

Co to sumy kontrolne?

Mam windowsa 7 sp1 64 bitowy skad najlepiej go sciagnac?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Suma_kontrolna

http://www.vista.pl/porady/512_co_to_jest_suma_kontrolna_pliku_i_jak_ja_sprawdzic_.html

Jaka wersja (Home Premium)?

Najlepiej jest pożyczyć od kogoś płytkę (będziesz miał pewność że obraz nie został zmodyfikowany).

Ok poczytam. Pożyczyć niestety nie mam od kogo a chciał bym to zrobić dziś jutro. Home Premium

Cześć

Linków do ściągnięcia obrazu systemu raczej nikt ci na tym forum nie poda. Musisz poszukać sam.

Pamiętaj również ze jeżeli masz, i chcesz mieć system, w wersji polskojęzycznej to musisz poszukać właśnie takiej wersji językowej.

Jakiekolwiek dogrywanie paczek językowych do wersji Home Premium jest niezgodne z licencją. Mimo iż niektórzy na tym forum polecają ściągnięcie wersji anglojęzycznej i jej spolszczenie.