Instalacja Win 7 na nowym komputerze


(Alan04) #1

Elko :wink: Sprawa wygląda tak - kupiłem nowy komputer i nie potrafię zainstalować systemu z Pendrive. Moja płyta główna to Gigabyte H81M-D2V, bios jest typu UEFI. Mam zamiar zainstalować Windows 7 Ultimate 64-bity, lecz jak ustawić bootowanie z pendrive'a?

-- Dodane 06.11.2013 (Śr) 17:06 --

Chyba ustawiłem boot z pendrive, ale wyskakuje wtedy ze dysk jest jest uszkodzony. To niemozliwe bo kiedys z niego system instalowałem i do niczego innego go nie uzywam.


(falcon89) #2

Pendrive podłączasz pod USB 2.0?

W biosie lub w boot menu (przeważnie klawisz F12) wybierz pendrive bez dopisku UEFI.

Wyłącz Secure Boot.

Zapewne będziesz potrzebował sterowników do SATA, pobierz http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/mb_driver_intel_bootdisk_irst_64_8series.exe i wypakuj na pendrive (w momencie wyboru dysku wybierz Załaduj sterownik).


(Alan04) #3

Wykrywa mi trzy nośniki - ASUS (nagrywarka), drugi jakieś liczby i cud - pendrive. Ja już zadowolony, klikam na to USB -> Boot i wyskakuje:

Missing operating system…

Windows jest na nim w formacie ISO, typ plików na pendrive to FA32 czy coś takiego.


(falcon89) #4

Skopiowałeś plik iso na pendrive?


(rgabrysiak) #5

Jeżeli wrzuciłeś obraz ISO na pendrive to nie dziw się, że nie bootuje on poprawnie. Przygotuj pendrive np. tym programem: http://www.microsoftstore.com/store/msu … vd_dwnTool

i wszystko powinno działać


(falcon89) #6

Do utworzenia boot pendriva możesz użyć Universal USB Installer, uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), wskazujesz plik iso z systemem, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić nadpisanie MBR i powinno zacząć się kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Teraz spróbuj uruchomić komputer z pendriva.


(Alan04) #7

Możesz objaśnić jak użyć tego programu? Nie znam się na tym a i angielski mam nie najlepszy,


(rgabrysiak) #8

Proszę: http://danowski.pl/aktualnosci/instalac … u-dvd-rom/

Myśle, że sobie poradzisz.


(Alan04) #9

Na razie testuję sposób usera FALCON89. Wyłączyłem też Secure Boot. Napiszę za 20 min jakie rezultaty.

Dodane 06.11.2013 (Śr) 20:24

Sposób ten zadziałał, dziękuję za pomoc.