Instalacja Win 7 "Nie znaleziono żadnych sterowników(...)"

Witam.

Po wielkich problemach z Win8, postanowiłem zainstalować windows 7.

I tu zaczynają się problemy.

Po uruchomieniu instalatora dostaje komunikat “Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki a następnie kliknij przycisk OK” Wyczytałem że problem może być z Sata i trzeba mu podać sterownik na tacy więc poszukałem informacji o chiptescie jaki jest w moim lapku. Po znalezieniu sterów do Intel HM76 Express z https://communities.intel.com/message/172731 (wiem że są od toshiby) ale innych nie znalazłem, kopiuje je na pendrive wskazuje instalatorowi i komunika się powtarza “Nie znaleziono żadnych sterowników urządzeń. Upewnij się, że nośnik instalacyjny zawiera odpowiednie sterowniki a następnie kliknij przycisk OK”…

Płytka jest na 100% sprawnana stronie producenta mojego lapka (HP Pavilion g6-2230ew) Nie ma sterowników dla windows 7 (tylko dla 8)

Sprawdź czy w biosie/uefi masz cos takiego Secure Boot (jeśli jest to wyłącz), dodatkowo wyłącz boot’owanie za pomocą UEFI lub w boot menu wybierz napęd (płytę) bez dopisku UEFI.

Widzę, że w sieci więcej lamerów przypływa niż odpływa. Dużo osób zupełnie nie zna się na temacie a próbuje coś napisać nie mając zielonego pojęcia. Podaje 100% pewne rozwiązanie. Wypal Windowsa na płycie DVD. W biosie, o ile to możliwe wyłącz botowanie AHCI. Następnie uruchom z płyty instalkę i ciesz się z instalowanego systemu bo błąd na pewno się nie pojawi. Co to jest AHCI i jak konkretnie to się zmienia w biosie nie bede tłumaczył, prosze poszukać na forach. Krótkie objasnienie przyczyny. W internecie pisza bzdury na temat AHCI i USB 3.0 (masakra z tymi lamerami). Problem polega na tym, że nowe chipsety płyty głównej szczególnie intela zaprzestały wspierania kontrolera AHCI. Intel przeszedł na xHCI a windows 7 przy instalacji nie rozpoznaje tego kontrolera i dlatego wywala błąd, ale i ta odpowiedz nie jest w pełni szczegółowa. xHCI zarządza portami USB 2.0 i 3.0 a przy braku odpowiednich sterowników instalki windy 7 wywala błąd i w konsekwencji okazuje się, że niema możliwości, aby windę zainstalować. Przy wyłączonym xHCI nie będzie działać myszka i klawiatura a i tak nie zainstalujesz windy z pendriva ponieważ wyłączysz porty USB. Rozwiązanie to instalka z płyty ponieważ omijasz XHCI i nie słuchaj ■■■■■ół na temat oryginalności systemu bo to jest bez znaczenia. Aha bym zapomniał o przypisie, podaje link: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-to-juz-przeszlosc-przynajmniej-dla-Intela-i-jego-procesorow-Skylake,News,60404.html