Instalacja Win 8.1 Ent. - dostępny tylko tryb Windows to go

Witam,

31/07/2013, miałem okazję dokonać download Windows 8.1 Enterprise Preview x64,

z oficjalnej strony;

http://technet.microsoft.com/pl-pl/eval … C_153_1_38

po podaniu konta Ms, można ściągnąć powyższy system, oczywiście jako ISOx64,

po nagraniu ISO na CD (4,7) - restart,

próbuję zainstalować na partycję D:\ podstawowa,

(na C:\Win7 HP64, na G:\Win8.1Preview, na F:\dane na E:\DVD),

ważna (być może) uwaga; poprzednio na D:\ było Win8Enterprise 90 dni (już sformatowane),

  • próbuję instalować, najpierw długo black screen, potem rybka, wybierz język, … instaluj

długo kółeczko i;

… instalator proponuje instalację typu “Windows to go”,

żąda pendriva, za nic nie mogę tego obejść…

Czy ktoś zna sposób by dokonać normalnej instalacji na partycji D:?

(z poprzednią instalacją Win8Entrprise nie było żadnych problemów tego typu).

Czy możliwe, że w normalnej instalacji przeszkadza Win 8.1 Preview na G:?

Wiem, że Win8.1Enterprise to wersja dla przedsiębiorstw ale chyba istnieje jakiś sposób

by zainstalować go na komputerze a nie na pendriv’e.

niestety, po powrocie z wakacji wyjaśnienie okazało się nader banalne.

Źle nagrana płyta ISO. Teraz (12.08.2013) wszystko gra.

Tym samym wszystkie poniższe komentarze tracą na aktualności.

Za zamieszanie, wszystkich przepraszam.

Pozdrawiam,

Uczeń Franek.

JFranekK , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad. Dimatheus,

temat ( na ile mogłem, poprawiłem ) jak również sam wątek,

na prawie 100 czytających wątek, odzew zerowy,

wiem, że może oznaczać to brak zainteresowania tą wersją systemu

lub brakiem wiedzy jak poradzić sobie z instalatorem. ( jak w moim przypadku ).

Być może rozwiązanie jest tak proste, że czytelnikom po prostu nie chce się odpowiadać.

Pamiętając o tym, że w kilku przypadkach skorzystałem z Twoich porad, które okazały się trafne,

Pozdrawiam,

Uczeń Franek.

Ja próbowałem zainstalować na nieprzydzielonym miejscu obok Windows 7, działa poprawnie. Masz jakieś komunikaty błędów DLACZEGO prosi o instalację “To Go”?

Ad. mktos, dzięki za reakcję,

sprawa chyba nie będzie łatwa, na angielskich forach opisują jak zainstalować a właściwie jak upgradować

legalny Windows 8 Enterprise do Windows 8.1 Enterprise Preview.

ale;

co masz na myśli pisząc próbowałem zainstalować na nie przydzielonej części dysku.

Czy to jest osobną partycja? Jeśli tak to czy miałeś takie komunikaty jak zamieszczone poniżej,

i jak je przeszedłeś?

Zakładam, że znasz angielski na tyle by zrozumieć poniższe komunikaty, ( jeśli nie to przetłumaczę ).

… start ze stacji CD…

ok. 7 minut (BlackScreen)

zmiana tła na granatowe i

okno Windows 8 wybór języka instalacji (English) oraz czas, waluta Polish(Poland)

Keyboard Polish (Programers)

Next, Install now, setup is starting, kółeczko (bez kręcenia)

po ok. 5 minut dwa okna

1 Select the drive do setup (puste) na dole odhaczone

“Hide drivers that aren’t compatibile with this computer’s hardware”

jeszcze niżej przyciski [braowse] [Rescan] Next

na to okno nałożone następne okno drugie

2 Load driver,

"A media driver your computer needs is missing. This could be a DV CD, USB, or Hard disk driver.

If you have a CD, DVD, or USB flash drive with a driver on it, please insert it now.

Note: If the installation media for Windows is in the DVD drive or on a USB drive, you

can safely remove it for this step.

i przyciski [browse] [OK] [Cancel]

Oba okna z ixami do zamknięcia.

Co bym nie zrobił, i co nie wybrał, wracam do tego samego.

Po wybraniu [browse] wyświetla się drzewo z partycjami i folderami (jak Explorer)

Np. Wybieram Pustą partycję (D:) otwiera się okno

Load driver z komunikatem

"No device drivers wered found. Make sure that the installation media contains the correct drivers,

and than click [OK]

i jestem z pustym oknem pierwszym.

Ixsami opuszczam instalację.

Game over, uruchamia się wybór zainstalowanych systemów. (Win7 lub Win 8.1 Prev)

wyjmuję płytę CD z ISO,

zamykam komputer.

Pozdrawiam,

Uczeń Franek.

Twój problem: z jakiś powodów Windows 8.1 nie ma sterowników do twojego kontrolera dysku, przez co w ogóle nie ma dysków do wyboru na których masz zainstalować system. To, co wybierasz w oknie to wybór katalogu w którym znajdują się dodatkowe sterowniki dla kontrolera dysków, nie miejsce gdzie się ma zainstalować system.

Wybór partycji następuje w oknie “select drive to setup”.

Sprawdź, czy masz poprawnie pobrany plik ISO (suma MD5 wersji x64 to 54c8686bf55615d97fc6e1b0b3627e3b, rozmiar to 3,40 GB (3 651 600 384 bajtów)). Instalujesz z płyty DVD, czy z pendrive? Możliwe, że to wina wersji Preview, poprawnie będzie w wersji finalnej. Możliwe też, że dysk jest uszkodzony.

Dziwne jest jednak, że masz zainstalowany Windows 8.1 Pro Preview (jeśli dobrze rozumiem) - czy to była czysta instalacja?

Ad. mktos,

  1. “z jakiś powodów Windows 8.1 nie ma sterowników do twojego kontrolera dysku, przez co w ogóle nie ma dysków do wyboru na których masz zainstalować system.”
  • rozumie, że piszesz o Windows 8.1 Enterprise Preview, którego obraz nagrałem na DVD. Sugerujesz, że to na tym DVD brakuje sterowników do mojego kontrolera dysku twardego. (zagugluję w necie)
  1. “Sprawdź, czy masz poprawnie pobrany plik ISO”
  • sprawdziłem sumy kontrolne, są identyczne z tymi, które podałeś. Wielkość w bitach też się zgadza.
  1. “Instalujesz z płyty DVD, czy z pendrive?”
  • oczywiście z DVD.
  1. “Możliwe też, że dysk jest uszkodzony”
  • który masz na myśli DVD czy twardy. Jeśli nagrane DVD to oczywiście nagram jeszcze raz.
  1. “Dziwne jest jednak, że masz zainstalowany Windows 8.1 Pro Preview (jeśli dobrze rozumiem) - czy to była czysta instalacja?”
  • to była instalacja na partycji D:\ na C:\mam Win7HP.

Operacje instalacji testowej wersji Win8.1EnterprisePreview64 przeprowadziłem kilkakrotnie na trzech różnych komputerach (prawie nowych). Rezultat ten sam. Pozostaje jeszcze raz nagrać obraz ISO na DVD. Jeżeli to nie pomoże to znaczy, że ten typ tak ma i nie da się inaczej.

Miałem też zainstalowane Win 8 Enterprise RTM, (90dni też wersja biznesowa na partycji osobnej) z nim nie było żadnych problemów.

Biorę pod uwagę Twoje wskazówki i walczę dalej.

Pozdrawiam,

Uczeń Franek.