Instalacja win.95

Witam państwa forumowiczów właśnie kupiłem sobie dyskietkę i wgrałem na niom dyskietkę startową windowsa 95 ale kiedy wsadzam go do stacji dyskietek restartuje komputer coś tam pisze starting windows ładuje po czym pojawia się komunikat

CD-ROM DEVICE DRIVER for IDE (four channels Supported)

©Copyright Oak Technology Inc. 1993-1996

Driver version :V340

Device name :BANANA

No valid Cdrom device drivers selected

A:\>_

Dysk twardy mam 6gb i dyskietki i windowsa ale chodzi o to że tam jest A:\>_ i mam wpisać komendy a ma pisac C:\> jak zmienic z A do C bo nie wiem kolejna sprawa to jak wagrać system dyskietkę startową mam i inne dyskietki z windowse ale proszę mi podac po kolei jak wagrać ten system operacyjny to ważne na biosie mam ustawione boot diskette.W LAPKU NIE MA CD ANI USB (wiem staruszek ale był za grosze nienaruszony gdzieś w piwnicy przeleżał dell latitude xpi proszę kolegów z forum o odpowiedz.

he no tak pokolenie które nie miało doczynienia z DOS-em :slight_smile:

Z A na C zmieniasz komendą “c:”

ale żeby zainstalować system musisz odnaleźć na dyskietkach plik setup i go odpalić

Do katalogów wchodzisz komendą cd czyli np. “cd folder1”

Podgląd katalogów uzyskasz komendą “dir”

Konsola windows powinna być przerobiona na informatyce w liceum… :smiley:

No tak ale ja daje komende C: i pisze invalide drive specification i nic ja dopiero 2dni poznaje dosa i te komendy które mi pan dał też znam dysk twardy mam w biosie go widzi i słyszę jak pracuje. Z A: MOŻNA JEDYNIE ZMIENIĆ NA B: A NA C: NIE DA SIĘ co mam zrobić pomocy jeśli to uda mi się zrobic to reszta bez problemu wiem jak zainstalować systemik

Może na dysku nie ma partycji o nazwie C:

a jak ją utworzyć bo chyba nie ma z tego co wynika a dysk na 100% jest na chodzie i to dobrym w końcu IBM TO IBM i widze go w biosie kiedy go nie było pisało 0mb teraz pisze 60004 mb i czyta proszę mi po koleji napisać jak utworzyć partycje komendą

A co to takiego ??

Napisz może lepiej specyfikację całego sprzętu na którym zamierzasz zainstalować owy OS.

Zapewniam cię że win 95 nie zainstalujesz na mobo która obsługuje tylko SATA.

nie rozumiem chce poprostu wgrać windows 95 rzaden inny system ale zamiasta A:\>_ ma być C:\>_ czyli dysk twardy a nie dyskietka jak mam utworzyć ten dysk proszę mi podać panstwa numery na gg ja na pewno się zgłoszę to ważne po koleji jak go zainstalować będe bardzo wdzięczny

c:

install

Jeśli na dysku nie ma żadnej partycji, albo jest inna niż FAT16 (Zależy jaką wersję 95 masz, bo jeśli tą nowszę to FAT32), to możesz utworzyć te partycje progamem FDISK, który zamieszczony jest na dyskietce startowej Win95. Czyli jak odpalasz tą dyskietkę i juz masz migający kursor z A:\ to piszesz fdisk i naciskasz enter. Program jest w języku polskim (o ile masz dyskietkę do Win 95 w języku polskim). Osobiście poleciłbym używać dyskietki z Win98, ponieważ ma już sterowniki do CD-ROM. Obraz dyskietki Win98 znajdziesz tu Wystarczy posiadać sformatowaną dyskietkę i uruchomic program polecony w linku. Nstępnie z tej dyskietki odpalasz komputer.

dobra przeszedłem z A:|>_ NA C:\>_ ale teraz jak wgrać system czy mogę wgrać windows 95

Dodane 20.02.2009 (Pt) 15:59

jak skopiowac te pliki z dyskietki

setup

a google to nie działa :stuck_out_tongue: masz tu film jak się instaluje http://video.google.pl/videoplay?docid= … 2366001971 i tu masz http://www.plock.edu.pl/zklen/pub/instal/index.htmlhttp://djlukas12.wrzuta.pl/film/i1EmzF5 … sja_polska