Instalacja Win 98, na dodatkowej partycji - NIE DA SIĘ!

Nie mogę zrobić Dyskietki startowej ! Gdy wrzucam plik z bootdisk.com a raczej chcę wrzucić na dyskietkę to pisze: “Nie można skopiować boot98:Na dyskietce nie znaleziono znaczika adresu idetyfikatora” Jak mam ją zrobić?

Jajon sciągnij sobie dysk startowy do win 98 OEM z tej strony, którą podał fiesta włóż czystą dyskietkę do stacji kliknij to co ściągnąłeś / nie kopiuj tylko kliknij bo to jest aplikacja / i dyskietka Ci się utworzy / sam to przetestowałem przed chwilą, może masz uszkodzoną dyskietkę / ale i tak musisz mieć dostęp do działającego win 98, aby skopiować jak Ci pisałem DEBUG.EXE bo na tej dyskietce go nie ma, zresztą na żadnej standardowej startowej go nie ma.

Ejj, włączam z dyskietki win 98, kilkam uruchom z CD-ROM, dalem dalej skanowało itp. pojawiło się okno komend A:\ nie wiedziałem co wpisac, wpisałem jak mówiełeś : E:\setup.exe no i włączył się instalator dalem raz dalej i BŁĄD ! Muszę utowrzyć dyskietkę startową MS-DOS ! Co mam zrobić?

  1. włóż cd rom i nie uruchamiaj z niego instalatora

  2. Odpal z dyskietki i jak Ci się pojawi A: przejdź komendą cd E:lub cd E:\ na dysk E i jak będziesz mieć E: na pulpicie wpisz E:\setup.exe spyta Cie się podczas instalacji o katalog domyślny, wtedy zmień ścieżkę bo domyślny jest C: to daj na drugi dysk logiczny albo partycję

Tam pisze A:\> i nie dziala ta komenda.

i dobrze pisze bo to jest dyskietka “unowocześnona” z symbolem przekierowania danych wyjściowych jak masz A:\> to wpisz np. D:\ bez > przekierowania, czyli nazwę Twojego cd romu i powinno Cię tam przekierowć, ale zanim zaczniesz coś robić pamiętaj o tym pliku DEBUG.EXE bo bez niego nic nie zrobisz

Ahaa, ty mi DEBUG podałeś na końcu człowieku ! Że mam na końcu zrobić to debug.

gdybyś czytał uważnie, w pierwszym poście Ci to napisałem:

Wysłany: 17.12.2006 (Nie) 20:08 Temat postu:


da się to zrobić ale jest dużo pracy:

  1. partycja na której chcesz instalować 98 musi być fat16 lub 32.

  2. przygotuj sobie dyskietkę startową do win 98, jeśli nie ma na niej to z działającego systemu win 98 skopiuj z katalogu Windows\Command plik DEBUG.EXE.

  3. Odpal komputer z dyskietki startowej do win 98, wcześniej umieść płytę z win 98 w napędzie, następnie uruchom w dosie instalator win 98 / X:\Win98\setup.exe, gdzie X to litera napędu, w której masz płytę z win 98, ścieżkę dostępu do setup.exe podaj taką jaką masz na płycie, ja Ci podałem przykładowo. Powinien Ci jeśli dobrze wszystko wpiszesz ruszyć instalator, w momencie gdy Cie się spyta o folder docelowy koniecznie wpisz inną partycję lub dysk niż C, np. D:\Windows. Dokończ instalacji systemu i pozwól zrestartować się z win 98.

  4. Teraz otwórz notatnik / będziesz w win 98 / i wpisz do niego dokładnie ten tekst:

L 100 2 0 1

N C:\BOOTSECT.DOS

R BX

O

R CX

200

W

Q

zpisz ten plik na dyskietkę startową i nadaj mu nazwę READ.SCR

  1. Uruchom ponownie kompa z dyskietki startowej i wpisz komendę / po A:/ DEBUG

gdyby ten plik już istniał na dysku i nie można go było nadpisać musisz zmienić jego atrybuty poleceniem:ATTRIB C:\BOOTSECT.DOS -S-H-R

po tym wszystkim zmień w biosie bootowanie na cd-rom, umieść płytę z win xp w napędzie i odpal instalatora xp, gdy Cię zapyta czy chcesz instalować czy naprawiać daj opcję naprawa. Następnie zapyta się o wybór instalacji na którą się masz zalogować podaj 1, czyli xp, wpisz jeśli masz hasło administratora i następnie wpisz komendę FIXBOOT

wyjmij płytę z napędu, wpisz exit komp powinien się zrestarować. I to wszystko plik boot.ini został zmodyfikowany i powinieneś zobaczyć opcje wyboru systemu operacyjnego. Jeżeli nic nie przekręcisz musi się udać, sam to robiłem parę razy.

Powrót do góry

Chodzi ci o to? A skąd ja to wytrzasnę ?! Nie ma tego na sieci?

może znajdziesz w sieci ale w command w windows 98 na pewno jest

Ty nie masz? Wysłałbyś, ja mieszkam w małym miasteczku 2 osoby maja pewnie 98 heh a ja ich nie znam !

Złączono Posta : 23.12.2006 (Sob) 23:19

Znalazłem w eMule, tylko Bóg wie czy to to, jak odpale ten plik w Win xp normalnie to co się powinno zrobić? Żeby sprawdzić czy to jest to. TO ma ok 20 kb.

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 10:10

Dobra mam 2 DEBUG’i. Jak włączam jeden to włącza się i wyłącza, a jak drygi to się włącza i jest kreseczka i po niej można coś pisać. Które jest właściwe?

tak to jest to ale podsyłam Ci ten plik na pocztę

wybierz opcję z obsługą cd rom / pierwsza od góry / jak Ci się pokaże A: tzn jesteś na dyskietce i wtedy uruchom debugera ale pamiętaj nic nie przekręć w tych opcjach co Ci napisałem ale na wszeki wypadek zrób kopie boot.ini i utwórz punkt przywracania, albo wogóle zrób kopie systemu jakimś programem, bo jak coś schrzanisz to potem będziesz mieć dużo roboty. Podsyłam Ci ten plik na nową pocztę.

Milej widziane jest, żeby takie pliki wsadzać na zewnętrzne serwery, typu rapidshare czy yousendit. Kiedyś ktoś będzie borykał się z tożsamym problemem i go nie rozwiąże.

Dlatego pomagamy na Forum.

Ok żeby ie schranić: uruchamiam debugera robie co piszą, i potem z cd z win 98 setup instaluje windowsa w notatnniku zmieniam itd, chodzi o początek czy dobrze? Robię

właśnie wysłałem go tj. DEBUG.EXE na serwer rapidshare do wykorzystania przez każdego

Wytłumaczyłbyś krok po kroku, ale całość :stuck_out_tongue: W życiu bym się nie domyśłiuł że debug.exe trzeba uruchomić, ale…mów CAŁOŚĆ ! Włączam debug pojawia sie kreseczka po której mogę pisać - co napisać? “czesć napraw się?”

jak masz zainstalowanego windowsa 98 i po restarcie jesteś w nim to:

4. Teraz otwórz notatnik / w win 98 / i wpisz do niego dokładnie ten tekst:

L 100 2 0 1

N C:\BOOTSECT.DOS

R BX

O

R CX

200

W

Q

zpisz ten plik na dyskietkę startową i nadaj mu nazwę READ.SCR

5. Uruchom ponownie kompa z dyskietki startowej i wpisz komendę / po A:/ DEBUG

po tym wszystkim zmień w biosie bootowanie na cd-rom, umieść płytę z win xp w napędzie i odpal instalatora xp, gdy Cię zapyta czy chcesz instalować czy naprawiać daj opcję naprawa. Następnie zapyta się o wybór instalacji na którą się masz zalogować podaj 1, czyli xp, wpisz jeśli masz hasło administratora i następnie wpisz komendę FIXBOOT

wyjmij płytę z napędu, wpisz exit komp powinien się zrestarować. I to wszystko plik boot.ini został zmodyfikowany i powinieneś zobaczyć opcje wyboru systemu operacyjnego

Ale mi się nie chce uruchomić instalator ! Pisałem już! Pisze że muszę zrobić MS-DOS jeśli mam NT !