Instalacja Win 98 SE bez dyskietki?


(wuuhacz) #1

Chciałbym zainstalować na starszym PC Windowsa 98 SE dostałem płyte wraz z kluczem od nauczyciela w szkole.

Z tego co pamiętam była potrzebna jeszcze dyskietka jakaś... a niestety jej nie posiadam i moje pytanie czy da rade postawić system bez tej dyskietki??


(Tomj) #2

na początku instalacji wybierz -z obsługą CD rom! , a resztę powinieneś dać radę- pozdrawiam


(wuuhacz) #3

tzn. wsadzić płytke i lecieć tak jak przy instalacji XP?

Z tym ze wybrac to z CD rom tak?


(jaru_r) #4
  1. Wybierasz uruchomienie z obsługą CD-ROM.

  2. Bodajże w zależności od wersji: albo po wczytaniu sterowników CD-ROM instalator ruszy sam i wykonujesz po prostu instrukcje, które się pokazują, albo komp pozostanie w trybie wiersza polecenia - wtedy musisz wykazać się znajomością "skomplikowanych" poleceń DOS-owych - patrz dalej.

  3. Jeśli wiesz, jaką literę dysku miał przypisany CD-ROM w tym komputerze, to przechodzisz na dysk dalszy o jedną literę - przykładowo - jeśli CD-ROM miał literę D, to przechodzisz na E, a jeśli F, to na G, a robisz to wpisując po prostu: X: gdzie X oznacza tą literę dysku i wciskasz enter. Jeśli dobrze określiłeś dysk, to teraz kursor będzie migał za literką tego właśnie dysku, a jeśli pojawi się komunikat, że źle określiłeś dysk, to musisz z tymi literami popróbować aż trafisz.

  4. Jeśli dotarłeś do właściwego dysku, to wpisujesz polecenie: setup.exe i wciskasz enter - uruchomi się instalator i pozostanie wykonywać polecenia i dostosować instalację.

Powodzenia!


(roobal) #5

Ta opcja nadal będzie wymagać dyskietek. Powinno się wybrać opcję (piszę z pamięci) Zainstaluj systemy z dysku CD-ROM , czy jakoś podobnie ale taka opcja powinna być, wtedy nie wymagane są dyskietki.

Samą dyskietkę startową możesz utworzyć na innym komputerze z Windows 98, jeśli do takiego masz dostęp a w szkołach takich raczej nie brakuje, do dziś jeszcze w wielu instytucjach spotykam ten wysłużony system.

Pozdrawiam!


(Gorgoroth) #6

Lub pobrać z Internetu np. stąd.