Instalacja win. gdy nie ma bootowania cd-rom ani stacji FDD?

Witam.

Kupiłem sobie laptopa Toshiba Satellite Pro 430 CDs ( za 30zł! :smiley: ) niestety sprowadzany ze Szwecji i Windowsa 95 też ma po szwedzku i w dodatku mocno popsutego - co chwila jakiś błąd wyskakuje… Mam płytkę z win95 po polsku, no to myślałem - dobrze jest - wkładam płytkę, wchodzę w BIOS (sama nie boot-owała) a tu patrze :? do wyboru tylko HDD i FDD. Wszystko by było w porządku, gdyby nie to, że ten model nie ma napędu dyskietek… Co można zrobić, aby zainstalować jakikolwiek system? Googlowałem trochę, znalazłem tylko parę porad typu - podłącz stacje dyskietek z innego kompa (trzeba by było kupić przejściówkę) ew. dokup sobie stacje do podłączenia ( w laptopie jest odpowiednie wejście ). Sam myślałem jeszcze o podłączeniu dysku z laptopa do innego komputera, zainstalowanie na nim windy i podłączenia z powrotem do laptopa - czy to w ogóle możliwe?

Wiem że czasem kręcą się tu ‘specjaliści’ więc proszę o radę :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam

MK

Do windows 95 potrzebna jest dyskietka startowa :smiley:

taka 3.5 cala :smiley:

A może z Pendrive’a? http://www.google.pl/search?source=ig&h … alacja+win

Ale win xp nie wejdzie (16mb ram 1gb dysk) a poza tym nie ma USB chyba żeby kupić przejściówkę z COM (jeśli taka jest) lub PC card, ale to koleiny wydatek… :?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic687402.html

Porada ze skopiowaniem instalki win98.

Na 98 nie odpalisz juz wielu programów, a co dopiero na win 95 :stuck_out_tongue:

fatalne wydanie 30zł, odsprzedaj na allegro jeszcze zarobisz na tym

A masz w tym laptopie miejsce na stację dyskietek?

Jeśli tak, to dokup stację wewnętrzną.

Jeśli nie, dokup stację zewnętrzną (na port szeregowy). Tylko ciężko coś takiego dostać. Na Allegro właśnie znalazłem stację dyskietek 5,25" (takie były w starych PC-tach), ale stacji “normalnych” dyskietek 3,5" nie widać.

Wydaje mi się, że najprościej będzie podłączyć stację wewnętrzną na otwartej obudowie i w ten sposób zainstalować Windows.

Spróbuj może przełożyć dysk twardy do PC-ta, zainstalować DOS-a i przekopiować na ten dysk zawartość płyty instalacyjnej. DOS po to, żeby można było odpalić instalkę.

Możesz jeszcze spróbować po prostu zainstalować Windows na tym dysku za pomocą PC-ta (przełożyć dysk), może zadziała.

Okej, a czy istnieje możliwość podpięcia laptopa do innego komputera z pomocą portu COM i tym innym (ze stacją dyskietek) zainstalować windowsa na laptopie?

z podpięciem pod port COM sposobu instalacji nie słyszałem,

najprędzej jak już coś to faktycznie zainstalujesz podpinając do kompa dysk z laptopa i instalując system, zobacz jeszcze może podczas ustawienia bootowania z FDD będzie boot’ować napęd CD jeżeli nie ma stacji dyskietek

ale niestety nic ci nie będzie chodzić na tym systemie

GG 6.0, Firefox 1.5 lub Opera, to powinno pójść na Windows 98.