Instalacja Win i stery do IT8212 - wgrywanie


(adam749) #1

Zgrałem sobie na dyskietkę stery do kontrolera PCI-ATA133 (poniżej screen) i jak chcę je wgrać to wyskakuje że coś jest nie tak z plikiem "ITERAID.sys" (poniżej screen), a jak chce wgrać windowsa bez dodania tych sterów to wywala błąd(poniżej screen). Dodam, że błędy nie tylko występują na płytce z Win, ale mam jeszcze Windows LiveCD i też taka sama sytuacja. Płytka jak i system oczywiście oryginalne. Bardzo proszę o pomoc, bo w przyszłości nie będę mógł zrobić formata. Z góry thx za odpowiedzi i Pozdro!

dyskietkalq8.th.jpgdsc00550gm1.th.jpgdsc00552oc8.th.jpg


(Roomunho) #2

a sterowniki na pewno masz dobre? może dyskietka się psuje? zauważyłem też, że dyskietki lepiej nie wsadzać do stacji dopóki instalator wyraźnie o to nie poprosi


(adam749) #3

W windowsie normalnie mi czyta dyskietki, zainstalowałem Virtual PC i tam też taka sama sytuacja. Wkładam płyte > włączam kompa > naciskam żeby czytał z płyty > naciskam F6 > coś tam pisze ble, ble to naciskam S > pisze żeby włożyć dyskietke to wkładam i naciskam enter > wybieram stery pod XP > i błąd.

Stery są dobre po mam je zainstalowane pod windowsa.


(Joni987) #4

Na dyskietke wgrałeś wszystko co było w pliku 'nowy folder' który zamieściłeś na jako screen, czy tylko co było w folderze 'winxp'? Czy jest osobno w pliku 'winxp' plik 'ITERAID.sys' ? Możliwe również tak jak kolega roomunho napisał że dyskietka się zepsuła, one to lubią robić bardzo często. Morzesz również zainstalować te sterowniki z bootowalnej płyty, której obraz .iso znajdziesz na stroanie producenta płyty głównej. Pzdr :slight_smile:


(adam749) #5

Nagrałem wszystko to co na screenie, dziś jeszcze spróbuje pożyczyć stacje i się zobaczy.

A co ma wspólnego Gigabyte z XPOWER?? Kontrolery na płycie mi chodzą i same się instalują z płyty z Windowsem, a ja mam jeszcze 2 kontroler na PCI.

A na str. Xpower nie ma sterów nagranych na bootowalnym obrazie.


(Joni987) #6

Myślę że na dyskietkę powinnieneś nagrać zawartość folderu win 2k/xp, ew. do tego te 2 pliki systemowe znajdujące się w nowy folder. Sprawdź czy pełny format dyskietki poszedł bezproblemowo i dopiero wgraj stery. Stacja raczej nie jest uszkodzona, zdecydowanie żadziej się to zdarza. Zobacz czy w folderze 'nowy folder' niema dodatkowo innych ukrytych plików których mogłeś przez to nie skopiować (opcje folderów > widok > pokaż ukryte pliki systemu operacyjnego, pokaż ukryte pliki i foldery). Sprawdz czy w folderze 'winxp/2k' niema żadnej instalki, która po włączeniu sama nagrywa Ci właściwe pliki na dyskietkę.

PS: Trochę opacznie zrozumiałem z tymi sterami, sorry :stuck_out_tongue:


(adam749) #7

Sformatowałem dyskietkę i nagrałem pliki - to samo

Spróbowałem nagrać na inna dyskietkę - też to samo

W folderze winxp\2k nie ma żadnych instalek:

2kxn1.th.jpg


(Kolmar) #8

Linki dot. w/w problemu:

http://www.cybertechhelp.com/forums/arc ... 43621.html

http://www.thetechguide.com/forum/lofiv ... t9620.html


(adam749) #9

A mógłby mi ktoś to przetłumaczyć?? Bo niezabardzo rozumiem :frowning: .


(Kolmar) #10

Użyj tłumacza google -> http://translate.google.com/translate_t


(adam749) #11

Zrobiłem tak jak tam napisali i dalej ten błąd wyskakuje :frowning: . Może coś źle zrobiłem??


(gradek83) #12

A dysk jaki masz U-ATA czy S-ATA?