Instalacja Win XP Home na nowym dysku

Witam !

Mam problem z nowym dyskiem. Otóz kupilem nowy dysk SATA Seagate 160GB. Włożylem go i rozpoczołem formatowanie po czym instalator zaczol kopiowac pliki. Po skopiowaniu wyskoczyła wiadomosc ze za 14s zostanie uruchomiony na nowo komputer. Po odczekaniu tego czasu badz też nacisniecia ENTER komputer uruchamia sie na nowo lecz znow włacza na nowo instalator bez dalszej instalacji Win XP. Tak w kółko mozna wykonywac czynnosci. Zmieniłem całe okablowanie dysku lecz tez nie daje rezultatów. Zmieniłem dysk na inny lecz tez nie idzie dokonac instalacji na tym komputerze ( na innych nowy dysk działa poprawnie). Posiadam 2 kosci ram DDR 256mb . Zmieniłem na innej firmy tez 256 lecz 1 kosc ale w tym wypadku monitor nie chce sie wlaczyc. Probowałem tez pojedynczo kosci wpinac w nadzieji ze tylko jedna jest rozwalona lecz nic nie pomaga. Prosze o pomoc !

nie naciskam. probowałem kazdego sposobu i nic. w tym własnie jest problem. myslalem ze to wina RAMu ale po wymianie RAM monitor nie działa.

Jaka płyta główna? Jaki dokładnie XP (SP1, SP2, SP3)?

Przełącz w Biosie tryb pracy kontrolera dysku na IDE/ATA.

płyta główna ABIT - VT7

Win XP Home Edition SP 2

Do płyty instalacyjnej masz dograne sterowniki SATA??

nie. przeciez to orginalna plyta Windowsa. tylko na tym komputerze nie dziala. na innym mozna zainstalowac. to jakby RAM byl rozwalony ale wymienic nie idzie bo monitor nie dziala.