Instalacja Win XP i pakiet MS Office

Mój kolega poprosił mnie o przeinstalowanie systemu Windows XP. Myślę sobie nic prostrzego. Ma on zainstalowany pakiet Microsoft Office 2007. Nie ma do niego płyty instalacyjnej, ponieważ kupił komputer z zainstalowanym pakietem. I tu pojawia się problem. Gdy przeinstaluję system to zainstalowany pakiet zniknie. On jednak chciałby ten pakiet zachować bez konieczności kupna nowego czy zaniesienia komputera do serwisu gdzie zostałby przeinstalowany system.

Jak zrobić aby pakiet został zachowany? Czy w ogóle tak się da?

to pewnie na 60 dni, po tym czasie i tak nic z tego.

Odpowiedź brzmi : Nie da się.

Pakiet Microsoft Office podczas instalacji uzupełnia system Windows o niezbędne mu do działania biblioteki oraz wpisy rejestru.

Instalacja nowego systemu Windows wiąże się z nieuchronnym formatowaniem dysku systemowego, a co za tym idzie, utratą plików katalogu Windows oraz jego rejestru.

Najprostszą metodą jest przed instalacją nowego systemu:

  1. Jeżeli kolega wie, że ma legalny pakiet i jest tego pwenien, to może na początek odzyskac swój klucz prduktu poprzez użycie programu Magical Jelly Bean Keyfinder (dostępny w internecie).

Kiedy już go znajdzie, proszę zainstalować system. Pobierze wersję testową swojego pakietu (jeżeli twierdzi, że nie ma płyty, to najprawdopodobniej będzie to wersja Home - Student, czyli Dla Użytkowników Domowych, która bywa instalowana na komputerach nowych ze sklepu )-Dostępna w dziale Programy vortalu…

Podczas instalacji niech poda swój klucz licencyjny i za jego pomocą aktywuje pakiet…

  1. Jeżei nie ma oryginalnego klucza, niech zwróci się do sklepu w celu zakupu .

Nie da się, ponieważ pakiet office zawiera pliki WINDOWSOWSKIE :?