Instalacja win xp na notebooku hp

Mam taki kłopot…otóż instaluję win xp na nowo,płyta orginalana,system się instaluje,formatuje podzielone partycje,kopiuje pliki do folderów,i dalej komunikat -komputer włączy się za chwilę,i instalator win xp ponownie rozpocznie instalację…,ale po włączeniu ponownie rozpoczyna od nowa instalację…stary system win xp usunąłem,bo były wirusy…proszę o radę…

Może po pierwszej fazie instalacji wyjmij płytę i daj odpalić się instalatorowi z dysku. W razie czego zawsze będziesz mógł włożyć płytę.

Wyłącz wtedy bootowanie z CD i przestaw je na dysk twardy.

marco-polo , a nie masz czasem na tej płycie z Windowsem napisane “Recovery”? Jeśli tak to system należy instalować z ukrytej partycji, którą zapewne posiadasz.

Pozdrawiam :wink:

więc po wyjęciu płyty nie startuje z dysku,pomimo zmiany z cd na dysk,ekran jest czarnyi komunikat, że system jest niezaładowany…na płycie nie pisze recordery,tylko orginał win xp,jeśli włożę płytę,to instaluje się od nowa…

Dziwne troche bo niedawno właśnie też instalowałem XP z płyty oryginalnej i po I fazie instalacji i restarcie też sie zastanawiałem czy wyjąć… nie wyjąłem i wszystko poszło ok chociaż na pozór wyglądało jakby instalowało od początku… Jesteś pewny że robi wszystko od początku…? :shock:

Sprawdż ustawienia w biosie jako pierwszy niech startuje dysk C potem jako drugi dopiero czytnik płyt (pewnie DVD) skoro nie masz już windy to gdy nie znajdzie sytemu na C zacznie ładować instalkę Xp z czytnika po następnym uruchomieniu powinien odczytywać już dysk C

niestety ustawiony jest dysk c,a zaczyna instalować od nowa system…po zakończeniu drugiej instalacji-tej pierwszej częsci ist win xp,mam już na dysku 2 katalogi windows z plikami, i komunikat,zebym utworzył inny folder na tej partycji,bo z nazwą Windows już jest…robiłem to wiele razy,ale nic nie pomaga…formatowałem nowe partycje,dzieliłem dysk na wiele partycji i instalowałem w kazdej z nich…ciągle to samo…

witam

kiedys mialem podobny problem ale polegal on na tym ze system usunol partycje i robil nowe ale jak by ich wcale nie robil i system nie chcial sie zainstalowac pomoglo wylaczenie w biosie opcji sata od dysku twardego i system zainstalowal sie normalnie i po zainstalowaniu wszystkich sterownikow spowrotem wlaczylem opcje w biosie i dzialalo dodam ze orginalnie byl na laptopie zainstalowany system vista i nie bylo problemow z instalacja a jak kupilem system xp oczywiscie orginalny bo laptop dostala corka do zabawy a xp jest latwiejszty dla mojego malego chrabaszcza i wtedy zaczely sie klocki z inatalacja walczylem z tym cala noc ale po zmianie w biosie poszlo bez problemu moze to pomoze jezeli tak to bede szczesliwy ze moglem pomuc i prosze o odpowiec jak i co dodam jeszcze ze instalowalem to na laptopie hp 530