Instalacja win.XP na sata

Witam wszystkich.

Mam problem a mianowicie kupilem dysk WD 160JS na sata, no i za chiny ludowe niemoge zainstalowac windy. Tak mam dyskietke ze sterownikami na sata, tak bios widzi dysk bez problemow. Jednak nadal kiedy skopiuje pliki na dysk podczas instalacji i zrobi reset wyskakuje ze jest blad. Kompletnie niewiem juz co moze byc przyczyna :frowning:

Jezeli ktos mial podobny problem to niech pomorze, please.

Pozdrawiam.

Podaj treśc tego błedu.

Moze to byc problem z grafika, lub RAM’em

To jest problem z DYSKIEM ! Podlaczylem stary dysk z systemem wiec nic mi niepadlo ! i siedze teraz na roznych forach i grzebie w necie zeby sie czegos dowiedziec na ten temat.

czyli przeszedłeś procedure instalacji sterowników do dysku SATA podczas ładowania CDROM’u F6 etc. :?:

czy pameć została sprawdzona, pod wzgledem błedów :?:

Tak, podczas instalacji, dogralem mu sterowniki do sata, problem jest w tym ze po restarcie wrzeszczy “blad dysku”.

w konsoli odzyskiwania załaduj mu nowego MBR’a komendą FIXMBR oraz FIXBOOT

Ale ten błąd w którym momencie wyskakuje to jest błąd stop w jakiejs ramce na czarnym tle przy ładowaniu czy gdzie ??

A nie masz czasem ukrytej partycji na której instalujesz system

Blad wyskakuje po restercie kompa kiedy zgral pliki na dysk i ma zamiar instalowac winde. Niepamietam jaki blad wyskakuje ale cos w rodzaju “blad instalacji systemu”.

Złączono Posta : 06.05.2006 (Sob) 18:39

Kamaa probowelem tego ale niestety nic :frowning: a napis wyskakuje “Błąd ładowania systemu operacyjnego”

Odłącz wszystkie dyski - ma zostać tylko sata podpięty zgodnie z książką do płyty głównej (sata0,sata1,inne).

Książka do płyty i ustawienie dysku sata w biosie - przeczytaj dokładnie podany link.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try1733362]

Czy stery do kontrolera sata to napewne te do tego kontrolera co masz na płycie głównej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

Tak czytalem juz oba topicki, problem w tym ze jesli dysk Sata podlacze jako dodatkowy to winda go widzi bezproblemow, moge na niego kopiowac, robic partycje, poprostu dziala wiec bios na plycie raczej jest dobrze ustawiony. W wiekszosci przypadkow podobnych do mojego wystarczy poprostu dograc sterowniki podczas instalacji, u mnie niestety to niezdaje egzaminu.

To potrzebny cały dokładnie błąd.

ale

Inaczej jest jak to jest dodatkowy dysk,inaczej jak systemowy - wykonaj reset biosu zworką/baterią i jego ustawienie jak w linku i próba instalacji.

Sciągnij najnowsze stery do kontrolera sata i tych używaj - producent płyty.

Jeśli kontroler sata to nie osobny chip - wgraj najnowszy bios do płyty głównej.

Jutro sie tym zajme bo dzisiaj juz niemam sily, bios wlasnie przedchwila zmienilem na nowy ale watpie zeby to cos dalo, (pare mniej znaczacych rzeczy pozmieniali). Dzieki za pomoc.

Złączono Posta : 07.05.2006 (Nie) 14:57

Problem rozwiazany, pomogl nowy bios do plyty glownej. Tak naprawde od tego powinienem zaczac ale… :roll:

Dzieki za pomoc. :mrgreen:

Temat do zamkniecia.

Mam identyczny problem ale z laptopem który ma dysk serial ata (oryginalny nowy więc wersja biosu powinna być ok). Objawy są identyczne błąd stop po tym jak windows się instaluje (win xp sp2). Sterowniki ziintegrowałem z cd windows napewno są do właściwego chipsetu ze stronki intela… chyba pozostaje tylko wycieczka do dystrybutora sprzedali więc powinni wiedzieć co zrobić…

Stery do kontrolera sata mają być producenta lapa i do konkretnego modelu lapa i kontrolera.

Zdarza się że lap potrzebuje oryginalnego oprogramowania XP producenta lapa lub oprogramowania specjalnego producenta typu Recovery - inaczej nie ruszy,trzeba podejść do serwisu lub sklepu niech kombinują.

Warto poczytać instrukcję do lapa może coś pisze i trzeba ustawić np bios odpowiednio.