Instalacja Win Xp professional w Virtual PC

Otóż mam problem tego typu że potrzebuje Windows Professional a na swoim komputerze mam zainstalowany HE a potrzebuje skorzystać z funkcji zawartych tylko w Win XP Professional i chciałby skorzystać z Virtual PC i tu zaczynają sie schody bo niemoge ustawic tak VB żeby Win Xp Prof nie instalował się na wirtualnej partycji tylko ruszał bezpośrednio z płyty lub obrazu ISO a jeśli już nie da sie inaczej to poproszę o jakiś sposób aby przy instalacji ominać etap podawania seriala bo jaki bym niewpisał ten i tak bedzie zly ( nawet z orginała niedziała ale pewnie dlatego ze to HE ) a termin oddania pracy jest coraz bliżej.

Serial z XP HE nie pasuje do XP Pro.

To, że żaden serial nie pasuje, to nie wina VirtualPC tylko seriali, widocznie nie pasują do tej konkretnej płyty/obrazu iso.

Natomiast jeśli to jest płyta z Windows XP z dodatkiem SP3, to seriala można podać do 30 dni od instalacji.

Windows nie ruszy z płyty, to nie linux live, musi być zainstalowany. Na wirtualnym komputerze instaluje się tak samo jak na zwykłym, ustawia się w biosie wirtualnego komputera napęd startowy itd. Obraz płyty “wkłada się” za pomocą menu w pasku programu.

Zdaje się że Microsoft udostępnia wirtualne obrazy Windowsa dla VirtualPC. Na pewno mają Vistę, mieli XP Pro SP3 (może nadal mają). Są to wersje o ograniczonym czasie działania, chyba do miesiąca.

Celem tego przedsięwzięcia jest umożliwienie testowania witryn internetowych pod inną wersją Internet Explorera, bo dwóch wersji nie można zainstalować jednocześnie.

Znalazłem to: http://www.microsoft.com/vhd

XP tam nie widać, ale jest Vista Enterprise lub Windows 2003.

a mogłbys mi podać stronke z kąd mozna to pobrać?