Instalacja WIN XP x2 na jednym dysku + sterowniki

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post ale do rzeczy. Mam problem przy instalacji dwóch systemów Windows XP na jednym dysku, a dokładniej sterowników do poszczególnych kart, chipsetów itp.

To co udało mi się zrobić i działa:

  • zainstalowanie Windows XP na partycji C:\ oraz partycji D:\

  • możliwość wyboru z menu systemu, który ma zostać załadowany

  • bezproblemowe uruchamianie się systemu i jego działanie oraz rozpoznawanie partycji

  • (prawie) wszystko działa jak działać powinno

Problem zaczyna się dopiero w momencie gdy usiłuję zainstalować sterowniki. Dla systemu z partycji C:\ wszystko przebiegło pomyślnie i działa. W przypadku partycji D:\ gdy próbuję zainstalować sterownik choćby chipsetu pokazuje się informacja, że jest on już na dysku. Jak się okazało instalator domyślnie instaluje sterowniki na partycji C:\ czego nie można zmienić (grzebałem nawet w sterownikach próbując znaleźć jakiś plik konfiguracyjny z zapisaną ścieżką w celu jej zmiany).

  1. Szukałem w rejestrach ale znalazłem jedynie zmianę domyślnej ścieżki dla C:\Program Files\ale to nie to.

  2. Kombinowałem z ukrywaniem partycji przy pomocy programu Gparted (instalator WinXP nie mógł utworzyć partycji, z kolei gdy próbowałem zainstalować sterownik to pojawiała się informacja o całkowicie zajętej partycji C:)

  3. Szukałem sposobu na zmianę ścieżki przy instalacji sterowników z wiersza polecenia

  4. szukam nadal…

Zależy mi na tym aby mieć dwa systemy gdyż jest to mi potrzebne do pracy. Najlepiej gdyby obie partycje były od siebie odizolowane (z C:\ nie widać D:\ i na odwrót), ponieważ nie chcę aby z jednej partycji na drugą przedostawały się jakieś śmieci (powodowało to błędne działanie kompilatorów, a co za tym idzie ciągłe konfigurowanie środowisk programistycznych na nowo).

Jeśli to pomoże systemy miałby pracować na laptopie Lenovo Y530 z jednym dyskiem twardym. Specyfikacja chyba nie gra większej roli.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Chyba wiem o co chodzi! Przy instalacji sterowników w systemie na dysku c zostały one najpierw rozpakowane do folderów na dysku C i dopiero uruchomione. Po instalacji wersje instalacyjne zostały na dysku! !!

Rozumiem że sterowniki dla systemu na partycji D instalujesz z poziomu tego systemu?

@Zumzulu - masz rację. To mi nie przyszło do głowy zwłaszcza, że w katalogu C:\Drivers każdy folder zawierający określony wypakowany sterownik był opisany pełną nazwą sterownika (w laptopach hp był to bliżej nieokreślony ciąg cyferek). Byłem przekonany, że po zainstalowaniu sterownika wszystkie wypakowane pliki są usuwane, a one zostają na dysku. Dla pewności sprawdziłem przenosząc cały folder na inną partycję - komputer działał i działa bez problemu.

@rgabrysiak - sterowniki instalowałem z docelowego systemu, na którym miały działać sterowniki czyli na drugim systemie z partycji D:\ jednak już nie ma problemu.

Dziękuję wszystkim za pomoc zwłaszcza @Zumzulu i pozdrawiam :slight_smile: