Instalacja Win XP z dysku HDD

Witam,

chcę zainstalować Windows XP z HDD gdyż instalacja z Serva przebiega z błędami (blue screen). Proszę o sprawdzone porady jak to zrobić.

pozdrawiam
MK

System możesz wgrać z płyty, pendrive lub wykorzystując WDS - instalacja z sieci.
Najłatwiej będzie z płytą lub pendrive. Do stworzenia bootowalnego pendrive możesz wykorzystać WinToFlash.

W kompie na którym chcę zainstalować windę nie ma napędu CD, nie posiadam też pendrive przy sobie, zostaje sieć LAN lub instalacja z dysku.

Musiałbyś mieć oryginalne iso na drugiej partycji, Tam też utworzyć folder choćby dobre piwo. Musiałbyś mieć program w wersji platnej isobuster. Na funkcjach darmowych nic nie da się zrobić. W menu pokaże się
03357
No i do folderu dobre piwo można skopiować wszystko z iso


Zaznacza się myszą i z menu isobustera wybiera się kopiuj do… - wybiera się folder i dość szybko kopiuje.
Gdy masz wszystto, to już OK. Po prostu uruchamiasz setup.exe w folderze dobre piwo na drugiej partycji powiedzmy D i po wyrażeniu zgody itd, po wpisaniu klucza i weryfikacji i tam takie, można pominąć, ale i tak trzeba będzie aktywować - wybierasz dysk C i na nim instalujesz. Wykona szybkie formatowanie itd.

Gdybyś nie mógł, nie miał isobustera, to wyślij mi posiadane iso, czyli linka na PW. Pobiorę, przepuszczę przez isobustera do folderu, który potem spakuję i wyślę Tobie gotowca, - link na PW.
Wypakujesz i klikasz w setup.exe
W marcu 2014 tak sam uruchomiłem instalator w celu instalacji systemu, albo jakoś tak. Oczywiście - naklepało mi dużo zbędnych folderów, ale po zastosowaniu privazera - wyczyściło pozostałości po poprzednim systemie.

Gdybyś nie miał oryginalnego iso, to nie wybieraj się do mnie, bo nie odpowiadam za błędy i uszkodzenia instalatora, To musi być oryginał ze sprawdzoną sumą kontrolną. Mój kupiony XP w 2007 roku ma przypisany klucz, przechodzi weryfikację, - więc go nie podam. Gdy masz swój klucz i instalator, to Twoja głowa, żeby instalator był sprawdzony, czyli sumy kontrolne prawidłowe.
Zrozumiał wszystko?

Ależ tłumaczenie, załatw,kup - parę groszy to kosztuje, a pendrive zawsze się przyda.

1 polubienie

Oczywiście - sformatowane pendrive, program rufus i dysponuje się bootowalnym systemem.

mam pendrive ale nie przy sobie jak już napisałem, komputer chcę zrobić rodzicom, ale teraz nie będę nigdzie jechał i załatwiał pendrive. Jestem tu okazjonalnie.

A czy jest szansa, żeby zainstalować Win XP, obok już zainstalowanego Win10? Czy najpierw trzeba instalować od najstarszej wersji systemu,czyli w tym przypadku od Win XP, następnie dziesiątka?

Powinno się dać, najwyżej będzie trzeba naprawić partycje EFI jakby uległa uszkodzeniu i odbudować Boot Configuration Data.

1 polubienie