Instalacja win xp


(E Chomik) #1

Mam pytanie. Chciałbym sobie teraz przeinstalować win xp (odświeżyć). To wystarczy wykasować folder windows z partycji C nie kasując danych z innych dysków.

Dobrze mówie??


(fiesta) #2

Źle mówisz.

Danych z innych dysków nie musisz kasować, ale po co chcesz kasować folder windows z dysku C? Zmieniasz w biosie jako first boot device CDrom. Wkładasz do napędu płytkę instalacyjną z win XP uruchamiasz komputer który bedzie teraz bootował z płyty CD i postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora.


(E Chomik) #3

Chodzi Ci chyba o uaktualnienie windowsa z płyty. Lecz się nie da bo mam zmienione jądro i nie chce mi uaktualnić więc musz zainastalować win xp od nowa ale nie kasująć plików z innych dysków.


(Xiao19) #4

wystarczy zrobic np. szybki format dysku systemowego i to wszystko mozesz to zrobic plyta BOOTowalna Win. ,lub programem jakims np.

--MaxBlast 3.6-- Free

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2 ... d=733&t=59

INFO:

Tworzy dyskietke startowa DOS ,obslugujaca takze partycje NTSF

wraz z programem do zakladania /partycji, formatowania czy diagnostyki dysku/ itd.

(przegraj sobie wczesniej co masz waznego z dysku systemowego na inna partycje)


(E Chomik) #5

Napisałem że nie moge w poprzednim topicu.


(pysiu) #6

http://www.widex.piwko.pl/komp/winxpinstal/


(E Chomik) #7

A przy instalacji mi sie wyświetla że nie można istalować dwóch win xp na jesdej parytcji dlatego chce wykasować folder windows

dobrze??


(Zbych ) #8

Przenosisz ważne pliki które masz na partycji ze systemem na inną partycje, następnie robisz format partycji ze systemem (np:format:C) i po z formatowaniu tej partycji instalujesz na niej od nowa xp.


(E Chomik) #9

OKi. Już wiem. Dzięki wszystkim!!