Instalacja Win z CD-ROM'em usb

Posiadam laptopa Fujitsu Siemens B Series LifeBook , który niestety nie jest wyposażony w standardzie w cd-rom. Mam na nim zainstalowanego Windowsa Xp prof, ale chodzi na tyle tragicznie,że przydałoby się w końcu go przeinstalować. I tu powstaje problem:

Mam cd-rom usb,ale wątpię żebym za jego pośrednictwem przeinstalował winde (wiadomo,sterowniki usb etc). Więc jak to zrobić? Mam 2 partycje,jeśli skopiuje zawartość płyty z windą na dysk d:/ (ten bez windy),to czy będę mógł odpalić instalację i na nowo zainstalować windowsa na dysku c:/ ?

Mam nadzieje że w miarę jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi i że będziecie w stanie mi pomóc :stuck_out_tongue:

Prosiłbym o podanie jak najprostszego sposobu na rozwiązanie mojego problemu,ponieważ nie jestem zbyt dobry w tych sprawach.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Wątpisz czy się uda chociaż nie próbowałeś.

Podłącz napęd optyczny do USB i włóż do niego płytę instalacyjną Windowsa XP. Następnie ustaw w BIOSie priorytety bootowania tak aby przed dyskiem twardym znalazła się pozycja “Boot from USB” (lub jakoś podobnie, w nazwie ma być USB) + dla pewności napęd optyczny. Większość nowych BIOSów ma możliwość bootowania komputera z urządzenia podłączonego do portu USB, też mam laptopa Fujitsu-Siemens (nawet trochę starszego od twojego modelu) i jest tam taka opcja.