Instalacja Win2003 obok Win7

Chcę zainstalować na drugiej partycji system Windows Server 2003. Na dysku C mam Windows 7. Czy instalacja odbywa się w “normalny” sposób na drugiej partycji czy musze wykonać jakieś dodatkowe przygotowania - np. jeśli oba te systemy się “gryzą”?

Windows 2003 bazuje na Windows XP, więc prawpodobnie będziesz musiał przywrócić program rozruchowy Windows 7.

  1. instalujesz WIN2003 na osobne partycji

  2. uruchamiasz płytke instalacyjną Win7

  3. uruchamiasz konsole wpisujesz fixboot i fixmbr

Polecenia, o których mówi kolega wyżej nie zadziałają, nawet nie próbuj. Tutaj masz szanse odnaleźć pomocną radę http://forum.dobreprogramy.pl/windows-xp-dodanie-bootloadera-windows-7-t329889/

Te polecenia działają na Windows XP/2003, ale na Windows 7 już nie.

Czyli, że nie da sie tego zrobić jak kiedyś, w dawnych czasach, gdy “po prostu” stawiało się np. Windows XP koło wcześniej zainstalowanego Windows ME? Instalator po prostu instalował system i tyle.

Da się ale gdybyś instalował jak sam zauważyłes nowszy system po starszym, a nie na odwrót.

Windows się instaluje od starszego, Windows 2003 nie rozpozna 7 który powstał później

Acha, to w sumie dobrze, bo i tak będę formatował Win7.

Na podstawowych.

A swoją drogą po Ci Windows 2003 (serwerowy)?, który za niedługi czas podzieli losy XP (chodzi o wsparcie). Do użytku domowego został bym na Windows 7

Udało mi się zainstalować oba systemy obok i mam menu wyboru systemów. Stała się jednak rzecz dziwna.

Windows 7 po reinstalacji, nagle przestał “widzieć” nazwy partycji! Widzi tylko standardowo jako “dysk lokalny D”  “E”, “F” itd. Pod Windows 2003 wszystko jest w porządku. Co dziwne nawet jak we właściwościach partycji wpsizę nazwę dysku, np. MUZYKA to nie daje to żadnego efektu i nazwa nadal pozostaje jako “Dysk lokalny”. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Jedyne partycje, ktore bylem w stanie nazwać i widzę ich pod Win7 to dwie partycje podstawowe, na których są zainstalowane systemy Windows 7 i Windows 2003. Co więcej, nazwy aprtycji partycji widać np. w Meneżdżerze Dysków. Co mogło się stać?