Instalacja Win2003 obok Win7


(XOR) #1

Chcę zainstalować na drugiej partycji system Windows Server 2003. Na dysku C mam Windows 7. Czy instalacja odbywa się w "normalny" sposób na drugiej partycji czy musze wykonać jakieś dodatkowe przygotowania - np. jeśli oba te systemy się "gryzą"?


(roobal) #2

Windows 2003 bazuje na Windows XP, więc prawpodobnie będziesz musiał przywrócić program rozruchowy Windows 7.


(bart86) #3
  1. instalujesz WIN2003 na osobne partycji

  2. uruchamiasz płytke instalacyjną Win7

  3. uruchamiasz konsole wpisujesz fixboot i fixmbr


(Longhorn2009) #4

Polecenia, o których mówi kolega wyżej nie zadziałają, nawet nie próbuj. Tutaj masz szanse odnaleźć pomocną radę http://forum.dobreprogramy.pl/windows-xp-dodanie-bootloadera-windows-7-t329889/


(roobal) #5

Te polecenia działają na Windows XP/2003, ale na Windows 7 już nie.


(XOR) #6

Czyli, że nie da sie tego zrobić jak kiedyś, w dawnych czasach, gdy “po prostu” stawiało się np. Windows XP koło wcześniej zainstalowanego Windows ME? Instalator po prostu instalował system i tyle.


(Longhorn2009) #7

Da się ale gdybyś instalował jak sam zauważyłes nowszy system po starszym, a nie na odwrót.


(bart86) #8

Windows się instaluje od starszego, Windows 2003 nie rozpozna 7 który powstał później


(XOR) #9

Acha, to w sumie dobrze, bo i tak będę formatował Win7.


(Longhorn2009) #10

Na podstawowych.


(DarkPeter) #11

A swoją drogą po Ci Windows 2003 (serwerowy)?, który za niedługi czas podzieli losy XP (chodzi o wsparcie). Do użytku domowego został bym na Windows 7


(XOR) #12

Udało mi się zainstalować oba systemy obok i mam menu wyboru systemów. Stała się jednak rzecz dziwna.

Windows 7 po reinstalacji, nagle przestał “widzieć” nazwy partycji! Widzi tylko standardowo jako “dysk lokalny D”  “E”, “F” itd. Pod Windows 2003 wszystko jest w porządku. Co dziwne nawet jak we właściwościach partycji wpsizę nazwę dysku, np. MUZYKA to nie daje to żadnego efektu i nazwa nadal pozostaje jako “Dysk lokalny”. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Jedyne partycje, ktore bylem w stanie nazwać i widzę ich pod Win7 to dwie partycje podstawowe, na których są zainstalowane systemy Windows 7 i Windows 2003. Co więcej, nazwy aprtycji partycji widać np. w Meneżdżerze Dysków. Co mogło się stać?