Instalacja Win7 - "brak wymaganego sterownika urządzenia CD"

Zgodnie z planem wziąłem się za instalację na nowym laptopie świeżego systemu Win7 Home Premium 64bit (przy zakupie laptopa ta sama wersja była preinstalowana). Zrobiłem instalke na pendrivie i odpaliłem instalator. Niestety chwilę po kliknięciu w “zainstaluj teraz” wyskakuje błąd “BRAK WYMAGANEGO STEROWNIKA URZĄDZENIA STACJI DYSKÓW CD/DVD”.

Walczę z tym od wczoraj i nic nie pomaga - problem jest dosyć powszechny z tego co zauważyłem.

Obraz na pewno jest OK, u kolegi na Acerze instalator gładko chodzi z dokladnie tego samego pendriva. Grzebałem też w BIOSie. Zmieniłem ustawienia SATA w sekcji SATA Configuration (zmieniłem z AHCI na IDE) i dalej to samo.

Jest jeszcze możliwość włączenia czegoś takiego jak Legacy Boot (UEFI Enabled, UEFI disabled), ale nie wiem czy to w czymś może pomóc.

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Ja już wszystkie wyczerpałem :frowning:

Zobacz: http://answers.microsoft.com/pl-pl/wind … 5a05775d0b i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2007869.html

Na jakim etapie pojawia się błąd?

Wejdź na stronę Acera http://support.acer.com/us/en/default.aspx, poszukaj sterowników AHCI dla Twojego modelu laptopa i miej je pod ręką.

Podczas instalacji Windows, na etapie “Gdzie chcesz zainstalować system Windows” http://vpx.pl/i/2012/06/22/whq2.png wybierz opcję “Załaduj sterownik” i wskaż właściwy sterownik na płycie CD/DVD.

Albo odwrotnie - instaluj system z płyty, a na pendrive miej przygotowany sterownik do dysku.

Dogrywanie sterowników do obrazu systemu: http://www.fixitpc.pl/topic/1235-ekstra … ych-z-dvd/ http://www.windowsnetworking.com/articl … Part2.html ale do tego potrzebny jest ponad gigabajtowy WAIK http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … c26d3b3b34

Albo RT Se7en http://www.rt7lite.com/ lub vlite (za http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2091303.html)

Instalacja systemu Windows z pendrive’a - szybko i wygodnie

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,3908.html

Google: integracja sterowników AHCI Windows 7

Pozdrawiam!