Instalacja Win7 i problem z dyskiem (GPT, MBR)

Mój sprzęt to jakiś HP Pavilion. Chciałem pozbyć się wszystkiego co na nim mam i wgrać czysty Windows 7 x64. Stworzyłem bootowalnego pena USB (system plików FAT32) z Win7. W trakcie działania z pomocą instalatora sformatowałem wszystkie partycje, a dodatkowo usunąłem partycję Recovery oraz partycję HP-Tools.

Tu jednak pojawił się problem, ponieważ nie mogę zainstalować teraz Win7 na żadnej z partycji. Wchodząc w szczegóły pojawia mi się komunikat “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR. W systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT. Nie można zainstalować systemu Windows na tym obszarze dysku twardego. System Windows należy zainstalować na partycji sformatowanej w systemie plików NFTS.”

Przeszukałem sieć i znalazłem kilka porad jak pokombinować w BIOSie z opcjami Legacy i uEFI. Otóż kiedy zmieniam Legacy Support na Disabled to po restarcie pliki systemowe ładują się z USB, jednak to wszystko zawiesza się na ekranie Starting windows i dalej nie idzie. Kiedy opcja Legacy Support jest na Enabled po restarcie pliki systemowe ładują się normalnie, aż do tego okna z wyborem dysku, na którym mam zainstalować Windowsa (tu występuje ten komunikat o GPT).

Próbowałem dostać się do wiersza poleceń, jednak nie da się ze względu na to, że dysk jest czysty, nie ma na nim żadnej zainstalowanej wersji Windows.

 

Proszę o pomoc. 

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-windows-8-64bit-konwersja-mbr-do-gpt-t447777/

za pomoca gparted najlepiej sformatuj tablice na GPT

 

i system wgraj najlepiej na pena za pomocą rufus wybierz uefi i gpt i pójdzie na 100%.