Instalacja win7-upomina się o plik ndis.sys

Ostatnio chciałem na kupnym kąpie z vobisa zainstalować inny system.Ładuje się instalator win7 a po zakończeniu ładowania wywala taki błąd

lepszeo.th.jpg

Płytka nie jest uszkodzona bo na innym kompie też z vobisa działa bez problemów.Błąd ten wyskoczył mi po raz drugie bo ok roku temu jak formatowałem to miałem ten sam błąd ale wtedy się poddałem i zainstalowałem viste którą kupiłem razem z kompem

Zauważyłem jeszcze że ten plik w ogóle nie istnieje na moim dysku

Proszę o pomoc

Tak sobie strzelę: komputer ma płytę główną na jakimś “egzotycznym” chipsecie, którego instalator Windows 7 nie rozpoznaje /lub rozpoznaje - ale ma nie pasujące sterowniki/. Jako że ndis - to sterownik związany z kartą sieciową - masz dwie możliwości:

  1. ściągnąć odpowiedni sterownik i zintegrować go z instalatorem Windows 7

  2. wyłączyć w BIOSie obsługę zintegrowanej karty sieciowej i ponowić próbę instalacji z wyłączoną kartą sieciową

jak formatujesz dysk to jak masz na nim miec jakies pliki…

instalator windows 7 jest bardzo czuly i tak, wina moze byc porysowana plytka lub slaby naped dvd

mialem podobny problem

zrob bootowalnego pendriva i z niego zainstaluj system, tak samo zrobilem i napewno uda ci sie

płytka jest na pewno dobra bo dzień później instalowałem go na swoim komputerze i działało dobrze a możesz opisać jak dokładnie wyłączyć obsługę zintegrowanej karty(jak ta opcja nazywa się w biosie to sobie znajdę) ?

@up

Nawet nie dochodzę do formata bo błąd ten wywala zaraz po załadowaniu instalacji windowsa

Zapewne coś w stylu : Integrated LAN. (oczywiście - prościej by było gdybyśmy się w końcu łaskawie dowiedzieli z czym - czyli z jakim komputerem - mamy do czynienia).

Płyta głowna gigabyte ga-g33m-s2 g33

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600

Krata grafiki Geforce 9800GT 1GB

Pamięć ram 2x DDRAM 2 1GB

Dysk Twardy Hitachi 500gb

No i piękna teoria poszła do piachu… To jest zwykła standardowa karta sieciowa, wiec to o czym pisałem nie będzie miało tu zastosowania. (oczywiście możesz spróbować wyłączyć tą kartę i sprawdzić czy instalka nie pójdzie dalej: BIOS -> Integrated Preripherials -> Onboard H/W LAN -> Disabled).

Osobiście jednak skłaniam się ku tezie podanej przez rradka - ze wskazaniem na problem z napędem optycznym (skoro inny napęd czyta płytę …)

płyta na pewno nie jest uszkodzona bo tak:

-jak próbuje instalować viste to nie ma problemów

-jak instaluje win7 to jest ten problem ale płyta nie jest zepsuta bo dla sprawdzenia jej zrobiłem formata i zainstalowałem innym kompie i działa bez problemów

Czytasz ze zrozumieniem - czy po prostu jeszcze po imprezie sylwestrowej masz kłopoty z koncentracja ? Weź katkę, długopis i przepisz 50 razy:

sory^^ A mam jeszcze jedno pytanie bo w sumie to pena nie mam ale mogę użyć komórki w trybie pamięci masowej tylko jak wtedy ustawić w biosie reboot bo mam USB- i 4 wersje HDD CDROM ZIP FPP(chyba) i jak to zrobić wystarczy skopiować zawartość płyty na dysk przenośny??

EDIT:

Wymyśliłem jeszcze krytyczne rozwiązanie format zainstalować viste na partycji z grami i zainstalować win7 z poziomu visty a nie z dosa i później skasować viste

z komorki nie probuj

twoj 2 pomysl jest do kitu, jak ci zle dvd czyta to ten sposob nie pomoze…

raz jeszcze mowie ze instalator 7ki jest bardzo czuly

kup sobie pendriva, pozycz, ukradnij a napewno przyda ci sie na przyszlosc do innych rzeczy

Edit: jak chcesz z komorki to na wlasne ryzyko ( ryzyko uszkodzenia pamieci w komorce) wiec tak… usuwasz wszystko z dysku na komorce, i robisz bootowalny system na tym dysku w komorce…

w biosie ustawiasz USB

do robienia bootowalnych systemow na pendrivy sa programy, ale nie wiem czy te programy wykryja ci komorke, jak nie to bedziesz musial z wiersza polecen

Dodane 01.01.2012 (N) 17:07

jezeli programy do robienia bootowalnych pendrivow nie wykryja ci komorki to:

http://www.osinfo.pl/artykuly/instalacj … ieci-flash

to artykol dla ciebie… bedziesz musial sobie na tym dysku zrobic partycje… tylko nie wiem czy ci od tego komorka nie zglupieje…

jaki masz tam wogole system plikow?

po calej operacji bedziesz musial wszystko na komorce przywrocic do stanu wczesniejszego bo nie bedziesz mogl korzystac z tego dysku w telu